PRO-LINEN PASZA DLA KONI CONDITION PLUS (JĘCZMIEŃ EKSTRUDOWANY + LEN) - worek 15kg Zobacz większe

PRO-LINEN PASZA DLA KONI CONDITION PLUS (JĘCZMIEŃ EKSTRUDOWANY + LEN) - worek 15kg

Nowy produkt

Głównym składnikiem mieszanki jest jęczmień ekstrudowany. Żywienie koni na Środkowym Wschodzie w dużym stopniu opiera się na stosowaniu jęczmienia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

65,01 zł brutto

Więcej informacji

Odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających koni stworzyliśmy specjalną recepturę dzięki której możesz poprawić przyrosty masy ciała u swojego konia bez nadmiernego obciążenia jego układu pokarmowego.
Stosując Condition Plus możesz ograniczyć skarmianie owsem, a tym samym uniknąć efektu nadpobudliwości, który jest szczególnie uciążliwy podczas pracy z nerwowymi wierzchowcami. Szukając surowców jako priorytet postawiliśmy na jakość oraz czystość nasion.

Składniki:
Głównym składnikiem mieszanki jest jęczmień ekstrudowany. Żywienie koni na Środkowym Wschodzie w dużym stopniu opiera się na stosowaniu jęczmienia.
Zainspirowało nas to do zastosowania tego ziarna w Pro-Linen Condition Plus jako alternatywy dla owsa. Jęczmień charakteryzuje się wysoką wartością pokarmową, dzięki czemu składnik ten może mieć bardzo korzystny wpływ na poprawę kondycji Twojego konia.

Żywienie koni powinno być uzupełnione o wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które niwelują stany zapalne spowodowane przekarmieniem paszami o wysokiej zawartości węglowodanów. Mają również korzystny wpływ na jakość rogu kopytowego i sierści. Dlatego skorzystaliśmy z nasion lnu, które są źródłem wspomnianych kwasów tłuszczowych. Dodatkową zaletą lnu, są jego właściwości dietetyczne.

Zastosowaliśmy niewielki dodatek pszenicy, która podobnie jak jęczmień posiada właściwości budulcowe. Oprócz tego, w żywieniu koni może być stosowana jako dodatek poprawiający smakowitość paszy.

Ekstruzja.
Wybraliśmy proces technologiczny, który gwarantuje wysoką strawność oraz przyswajalność składników pokarmowych.

Pasze treściwe zawierają znaczne ilości skrobi, która przy nadmiernej podaży powoduje podniesienie poziomu kwaśności w żołądku. Jęczmień ekstrudowany ma zmienioną strukturę skrobi wewnątrz ziarna, która ulega zżelowaniu. Tak przetworzona skrobia jest łatwiejsza do strawienia przy pomocy enzymów, co oznacza, że koń lepiej przyswaja podaną paszę nie obciążając układu pokarmowego.

Ekstrudowany materiał włóknisty ulega miażdżeniu, powodując zwiększenie objętości włókna strawnego, które stanowi gwarant równowagi mikrobiologicznej układu pokarmowego u koni.

Ekstrudowane białko zmienia swoja strukturę na włóknistą zwiększając przyswajalność aminokwasów.

W wyniku procesu ekstruzji usuwane są również znacznie ilości składników antyżywieniowych, głównie inhibitory proteaz oraz antywitaminy.

Mając konia trudnego do karmienia nie rzadko ciężko pracującego stoisz przed koniecznością zwiększenia w dawce pokarmowej paszy treściwej. Wysoka zawartość owsa w końskim jadłospisie powoduje nadmierną podaż skrobi, co może negatywnie odbić się na końskim zdrowiu. Szukając wyjścia z tej sytuacji możesz zastosować Pro-Linen Condntion Plus. Produkt mimo wysokiej wartości odżywczej jest lekko strawny, tym samym bezpieczny dla Twojego konia.

Cechy Pro-Linen Condntion Plus:
- wysoka strawność składników pokarmowych
- produkt o walorach dietetycznych
- wolny od składników antyżywieniowych
- pomocny w budowie masy mięśniowej
 
Dawkowanie:
Konie o masie 500-600 kg:
Podawać na sucho, na mokro dla koni alergicznych i z problemami
z uzębieniem. Można zmieszać z owsem lub inną paszą treściwą.
Konie lekko pracujące 1-2 kg
Konie w treningu do 3 kg
 
Parametry:
Sucha masa: 88,62 %
Białko: 13,43 %
Tłuszcz: 9,35 %
Włókno surowe: 2,55 %
Cukry: 2,5 %

Składniki:
jęczmień, pszenica, siemię lniane odtłuszczone, węglan wapnia, sól

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.