1149
Nowy produkt
Naturalny preparat pielęgnujący i wspomagający leczenie opoi powstałych w wyniku nadmiernej produkcji mazi stawowej na wysokości stawu pęcinowego oraz na stawie skokowym. Opoje określane są najczęściej jako wada estetyczna, jednak zaniedbanie problemu opoi może prowadzić do kulawizny, dlatego stosowanie EquiGreen GallenFluid jest niezbędne w takich przypadkach.
-5 Przedmiot Przedmioty
Czas realizacji do 10 dni
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
CDVET EQUIGREEN GALLENFLUID - opakowanie 200 ml
Naturalny preparat pielęgnujący i wspomagający leczenie opoi powstałych w wyniku nadmiernej produkcji mazi stawowej na wysokości stawu pęcinowego oraz na stawie skokowym. Opoje określane są najczęściej jako wada estetyczna, jednak zaniedbanie problemu opoi może prowadzić do kulawizny, dlatego stosowanie EquiGreen GallenFluid jest niezbędne w takich przypadkach.
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Naturalny preparat pielęgnujący i wspomagający leczenie opoi powstałych w wyniku nadmiernej produkcji mazi stawowej na wysokości stawu pęcinowego oraz na stawie skokowym. Opoje określane są najczęściej jako wada estetyczna, jednak zaniedbanie problemu opoi może prowadzić do kulawizny, dlatego stosowanie EguiGreen GallenFluid jest niezbędne w takich przypadkach.
EguiGreen GallenFluid zapewnia prawidłową przemianę materii w skórze, ścięgnach, więzadłach oraz w stawach. Może być stosowany przed i po treningu jako regeneracja i skuteczne zapobieganie bólom stawowym oraz po operacjach i urazach. Można stosować pod owijki.
Rada eksperta: Równocześnie ze stosowaniem wcierki EguiGreen GallenFluid zaleca się podawanie do paszy preparatu ArthroGreen herbal.
Skład: połączenie ekstraktów ziołowych (wyciąg z kasztanowca, liści brzozy i arniki) na bazie alkoholu.
Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Opakowanie: butelka o pojemności 200ml
O firmie:
Firma cdVet Naturprodukte istnieje na rynku niemieckim od 1999 roku. Jest twórcą linii preparatów dla zwierząt, w 100% opartych na naturalnych składnikach, przetwarzanych bez użycia dodatków syntetycznych i konserwantów. Wszystkie receptury opracowane zostały w wyniku współpracy specjalistów od żywienia zwierząt w porozumieniu z lekarzami weterynarii zainspirowanymi naturą.
cdVet Naturprodukte obejmuje szeroką gamę naturalnych karm, suplementów diety i środków do pielęgnacji zwierząt. Dzięki nowoczesnej technologii zimnego tłoczenia wszystkie produkty cdVet są wysoko przyswajalne, co pozwala na utrzymywanie zwierząt w doskonałej kondycji i zdrowiu.
Osiągnięcie i utrzymanie najwyższego poziomu jakości preparatów pozwoliło na zdobycie zaufanie klientów w całej Europie.
Podstawowe informacje na temat tej przypadłości u koni.
Opoje – okołostawowe obrzęki powstające u koni w okolicach stawów pęcinowych. Istnieje kilka rodzajów opoi, spowodowanych różnymi przyczynami.
Opoje przegubowe
Najczęściej dotykają nóg tylnych, lecz mogą pojawić się na jednej lub wszystkich nogach. Wynikają z pogorszonego krążenia krwi i limfy. Pojawić się mogą u koni w treningu i u koni nie trenujących, karmionych paszą wysokotreściwą oraz zamkniętych na małej powierzchni. Do przyczyn zalicza się brak ruchu, niewłaściwą dietę, a także urazy i infekcje.
Opoje przegubowe zazwyczaj nie są bolesne i nie powodują typowej kulawizny, lecz raczej sztywność kończyn. Obrzęk obejmuje zazwyczaj pęcinę, staw pęcinowy oraz sąsiadujące ścięgna. Temperatura tych miejsc bywa podwyższona.
Koniowi cierpiącemu na opoje należy zapewnić lekki ruch dwa razy dziennie, gorące okłady, opłukiwanie zimną wodą (2 razy dziennie przez 10 minut).
Pomaga też masowanie. Należy zmniejszyć ilość paszy treściwej i zwiększyć zawartość błonnika.
Zapobieganie polega na dopasowaniu ilości paszy wysokotreściwej do intensywności pracy konia, a także na stopniowym wdrażaniu do pracy po odpoczynku (i stopniowym zwiększaniu porcji ziarna).
Wodniak pochewki ścięgna
Występuje blisko wierzchołka pęciny; widoczne jest powiększenie objętości po obu stronach stawu pęcinowego. Obrzęk jest miękki i ustępuje pod naciskiem, zazwyczaj nie towarzyszy mu kulawizna.
Powodowany jest przeciążeniem pracą, zwłaszcza u młodych koni. Zaleca się odpoczynek, opłukiwanie obrzęku wodą i smarowanie balsamem ochładzającym. W niektórych przypadkach potrzebna jest pomoc lekarza weterynarii.
Wodniak pochewki maziowej
Obrzęk powstaje wskutek nadmiernej produkcji mazi stawowej, spowodowanej naruszeniem torebki stawowej poprzez wstrząsy lub naciągnięcie.
Wodniaki pojawiają się w okolicy stawu pęcinowego w postaci pojedynczego, miękkiego, kulistego obrzęku o średnicy ok. 2 cm. Wraz ze wzrostem obciążenia pracą, wodniak powiększa się. Tego rodzaju wodniak może również występować koło stawu nadgarstkowego.
W leczeniu stosuje się m.in. środki przeciwzapalne i zimne okłady, a także bardziej skomplikowane zabiegi wykonywane przez lekarza weterynarii.
Wodniaki, które nie są bolesne dla konia, uznaje się za wady urody (bez negatywnych konsekwencji dla zdrowia i sprawności konia).