LITERATURA JEŹDZIECKA - MÓJ KARY - Anna Sewell Zobacz większe

LITERATURA JEŹDZIECKA - MÓJ KARY - Anna Sewell

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

21,90 zł brutto

Więcej informacji

Czarny Książę (ang. Black Beauty, inne polskie tłumaczenie - Mój Kary) - powieść Anny Sewell dla dzieci i młodzieży opublikowana w 1877. 
Książka jest pisana w pierwszej osobie, narratorem jest koń - Czarny Książę. Opowiada on historię swojego życia, od narodzin po wiek sędziwy.

Kary, bo takie imię nosi bohater, kolejno trafia w ręce różnych właścicieli. 
Raz są nimi ludzie dobrzy i troskliwi, rozumiejący potrzeby i duszę swojego zwierzęcia, kiedy indziej nieczuli, traktujący zwierzę jak maszynę.
Książka przekonuje nas o tym, że koń, jak każde udomowione zwierzę, potrzebuje troski i opieki. 
Za dobre traktowanie i odrobinę zrozumienia potrafi odwdzięczyć się człowiekowi szczerym przywiązaniem, posłuszeństwem, miłością. Bo miłość budzi miłość. Także u zwierząt.

Czarny Książę to jedyna powieść Anny Sewell, napisana na krótko przed śmiercią pisarki. Dzieło bardzo szybko stało się bestsellerem. Na jego podstawie nakręcono kilka filmów i seriali.

Ciekawostki:
* Autorka chciała przez swoje dzieło zwrócić uwagę na częste okrutne traktowanie koni w jej czasach. Dlatego pierwotnie książka była adresowana głównie do właścicieli koni, z czasem stając się książką dla dzieci.

* Książka nosi podtytuł Autobiografia opowiedziana przez pewnego konia - Anna Sewell często mówiła, że nie napisała Czarnego Księcia, ale tylko przetłumaczyła go z języka końskiego na angielski.

Autor: Anna Sewell

Tłumaczenie: K. Poklewska-Koziełłowa 

Format: 14.8 x 21.1cm, stron: 193, oprawa: twarda.

Rok wydania 2010

Wydawnictwo: Rytm

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 7 dni

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LITERATURA JEŹDZIECKA - MÓJ KARY - Anna Sewell

LITERATURA JEŹDZIECKA - MÓJ KARY - Anna Sewell