Nowy produkt
Umiejętna i subtelna komunikacja między jeźdźcem a koniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jeździec wypracował elastyczny i zrównoważony dosiad. Podstawą jazdy konnej jest osiągnięcie harmonii pomiędzy oboma partnerami.
0 Przedmiot Przedmioty
Ten produkt nie występuje już w magazynie
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
TRENING UZUPEŁNIAJĄCY I BIOLOGICZNA ODNOWA JEŹDŹCA - Mirosław Mrozkowiak
Umiejętna i subtelna komunikacja między jeźdźcem a koniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jeździec wypracował elastyczny i zrównoważony dosiad. Podstawą jazdy konnej jest osiągnięcie harmonii pomiędzy oboma partnerami.
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Umiejętna i subtelna komunikacja między jeźdźcem a koniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jeździec wypracował elastyczny i zrównoważony dosiad. Podstawą jazdy konnej jest osiągnięcie harmonii pomiędzy oboma partnerami. Kontrola własnego ciała, „wsłuchiwanie" się w ruch konia i przekazywanie mu subtelnych sygnałów poprzez zmianę równowagi i napięcia mięśni jest podstawą umiejętności jeździeckich. Dla pełnego opanowania techniki jazdy jeździec powinien doprowadzić - i utrzymać! - własną sprawność fizyczną i koordynację ruchową na możliwie wysokim poziomie na każdym etapie wyszkolenia, począwszy od etapu wyszkolenia podstawowego, a skończywszy na szkoleniu specjalistycznym. Niestety jest to często zaniedbywane, wielu jeźdźców i szkoleniowców koncentruje się tylko na pracy z koniem, pomijając dbałość o wysoki poziom sprawności jeźdźca.
Opracowanie „Trening uzupełniający jeźdźca..." uzupełnia ogromną lukę w wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat zastosowania ćwiczeń ogólnorozwojowych w treningu jeźdźców i może być podręcznikiem dla instruktorów. Proponowana pozycja z założenia nie wyczerpuje szeregu zagadnień teoretycznych dotyczących specyfiki jazdy konnej i kontaktu człowiek - zwierzę, ale zwraca dodatkowo uwagę na aspekty odnowy biologicznej w tym mocno urazowym sporcie.
Jest to propozycja skierowana do tych, którzy doceniają znaczenie sprawności fizycznej i ruchowej i chcieliby ją doskonalić. By efektywniej prowadzić szkolenie w jeździectwie i osiągać lepsze wyniki, warto popracować nad sprawnością fizyczną i ruchową zawodników.
Jeśli założymy, że kilku jeźdźców ma takie same predyspozycje psychofizyczne i mają identyczne konie to zawsze lepsze wyniki będzie osiągał ten, który nie lekceważy roli ćwiczeń podnoszących poziom jego sprawności fizycznej ogólnej i specjalnej.
Podane zestawy ćwiczeń usprawniających mogą być stosowane również jako rozgrzewka przed właściwym treningiem jeździeckim, mogą korygować wady postawy i zapobiegać zespołom bólowym kręgosłupa. Ważną częścią pracy jest rozdział poświęcony odnowie biologicznej jeźdźca.
Z wiedzy zawartej w podręczniku powinni w pierwszym rzędzie skorzystać szkoleniowcy, instruktorzy i trenerzy, co będzie korzyścią dla ich podopiecznych - koni i jeźdźców. Powiedzenie „Jeśli chcesz kontrolować ruch swojego konia, musisz
Książka porusza ważny element jeździeckiego szkolenia zasadniczego - trening uzupełniający, jego wpływ na poziom wyników sportowych szczególnie na profesjonalnym poziomie, metodykę i zasady stosowania odnowy biologicznej, pierwszą pomoc w nagłych wypadkach jeźdźca. To pierwsza praca określająca wpływ treningu uzupełniającego na uzyskiwane wyniki w zawodach sportowych. To kolejna pozycja, która zbliża trenera do efektywniejszego szkolenia, konieczności pracy nad sobą i swoją sprawnością fizyczną.
Książka adresowana jest do studentów Akademii Wychowania Fizycznego specjalizujących się w odnowie biologicznej, kinezyterapii i jeździectwie, uczestników kursów doskonalących i kwalifikacyjnych w zakresie jazdy konnej. Do trenerów w klubach sportowych jako repetytorium wiedzy o treningu uzupełniającym jeźdźca, do wszystkich tych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności jeździeckie. Książka ma być także drogowskazem do jeszcze jednej formy podwyższania skuteczności w powodowaniu koniem, do metodycznego i celowego stosowania ćwiczeń fizycznych w treningu uzupełniającym jeździeckie szkolenie zasadnicze.
Spis treści:
- Wysiłek fizyczny, zdolności energetyczne i koordynacyjne oraz ich pomiar
- Trening uzupełniający w zasadniczym szkoleniu strzeleckim
- Sprawność specjalna i sportowa jeźdźca
- Artikineza
- Wady postawy
- Odnowa biologiczna jeźdźca
- Urazy i pierwsza pomoc w sporcie jeździeckim
- Zasób ćwiczeń
Autor: Mirosław Mrozkowiak
Wydawnictwo: Lubuska Agencja ELBLASK
Format: 23.5 x 16.5, stron: 201, oprawa: miękka.
Rok wydania: 2009
Termin realizacji zamówienia: