LIZAWKA DLA KONI - SÓL HIMALAJSKA - waga około 2-3kg Zobacz większe

LIZAWKA DLA KONI - SÓL HIMALAJSKA - waga około 2-3kg

Nowy produkt

himalajskiej soli kamiennej znajduje się co najmniej 84 metale i niemetale w co najmniej 200 różnych związkach. 
Ten skład mineralny odpowiada pradawnemu morzu, z którego powstało całe życie. Udział minerałów i elementów śladowych w pradawnej soli wynosi od 2,5% do 4%. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Pod pojęciem "sól" rozumie się z chemicznego punktu widzenia związek metalu z niemetalem. Najbardziej znaną solą jest sól kuchenna i składa się ona z sodu i chloru. Sól kuchenna charakteryzuje się słonym smakiem i białym kolorem. 
Dzisiejsza sól kuchenna jest skażana przez najróżniejsze procesy przemysłowe i częściowo uzupełnia się ją sztucznie jodem. Po wydobyciu sól jest przetwarzana i oczyszczana w ten sposób, że stanowi w 100% jednorodnie czysty produkt.

Klasyczna kamienna lizawka dla bydła pokrywa zatem tylko zapotrzebowanie na sód i chlor.
 

Osobliwością soli himalajskiej jest jej powstanie. W wyniku zmian klimatycznych część morza wyschła przed ponad 200 milionami lat. Następnie w wyniku przesunięć skorupy ziemskiej sól przemieściła się pod powierzchnię ziemi i jej złoża znajdują się dzisiaj na głębokości około 600 - 800 m w postaci żył solnych, zabezpieczonych przed wszystkimi dzisiejszymi skażeniami środowiska. 


Jest ona:
 
• wolna od zanieczyszczeń dzisiejszych mórz
• bogata w minerały
• z zawartością naturalnego jodu
• bez dodatków
• wydobywana sposobem kopalnianym
• zupełnie nieprzetworzona

Podczas gdy zwykłe sole kamienne dopiero po rozpuszczeniu w wodzie wypompowywane są z pod ziemi, po czym podlegają odparowaniu w urządzeniach i uzupełnia się je sztucznymi dodatkami, takimi jak jod itd., sól himalajska wydobywana jest w całości z pod ziemi sposobem kopalnianym. W ten sposób mamy do czynienia z absolutnie naturalnym produktem z wysoką zawartością substancji odżywczych. 


himalajskiej soli kamiennej znajduje się co najmniej 84 metale i niemetale w co najmniej 200 różnych związkach. 

Ten skład mineralny odpowiada pradawnemu morzu, z którego powstało całe życie. 
Udział minerałów i elementów śladowych w pradawnej soli wynosi od 2,5% do 4%. 
Resztę stanowi sól kuchenna.

Zawartość najważniejszych pierwiastków mineralnych w soli himalajskiej (w 1 kg):
Sód - 382.61 g
Potas - 3,5 g
Magnez 0.16 g
Fosfor - < 0.10 ppm
Wapń - 4.05 g
Chrom - 0.05 ppm
Mangan 0.27 ppm
Cynk - 2.38 ppm
Żelazo - 38.9 ppm
Selen - 0.05 ppm
Brom - 2.1 ppm

Postać: blok solny z otworem 


Sposób mocowania: sznur
  (nie ma go razem z lizawką)

Waga ok. 2-3kg.

Opakowanie zbiorcze: 6 szt.

Cena za  jedną sztukę.

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 14 dni

Kiedy mówimy o himalajskiej soli mamy na myśli tylko jeden określony typ soli krystalicznej, "oryginalnej", pochodzącej z jednego miejsca w wschodnim pasie Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól ta była przedmiotem kompleksowych badań medycznych opisanych w książce "Water & Salt - The Essence of Life" autorstwa dr Barbary Hendel, lekarza i biofizyka, Peter Ferreira. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Miliony lat temu energia słoneczna wysuszyła główne morza. Ten rodzaj soli krystalicznej jest w całości czysty i naturalny, podobnie jak historyczny pierwotny ocean. Ta naturalna sól krystaliczna była przez miliony lat wystawiona na działanie ogromnego ciśnienia. Ciśnienie to było przyczyną powstawania soli krystalicznej. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej doskonała struktura. Dzięki tym informacjom i energii, kryształy skały mają najdoskonalszą geometryczną strukturę. Sól krystaliczna płynie w czystych, białawych, różowawych i czerwonawych błyszczących żyłach gór solnych i krystalizuje się w obszarach, gdzie odpowiednie ciśnienie stworzyło tę perfekcyjną strukturę soli krystalicznej. Im bardziej geometrycznie idealny kryształ w kształcie sześcianu, tym większa ilość informacji, podobnie jak w przypadku diamentu. W soli krystalicznej, pierwiastki dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że mogą być łatwo wchłaniane przez komórki organizmu ludzkiego i poddane procesowi metabolizmu. Sól krystaliczna, w swojej doskonałej formie, z geologicznego punktu widzenia, jest również nazywany halitem. Dawniej, sól ta była nazywana także "solą króla", ponieważ była zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zwykły obywatel dostawał tylko sól kamienną.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LIZAWKA DLA KONI - SÓL HIMALAJSKA - waga około 2-3kg

LIZAWKA DLA KONI - SÓL HIMALAJSKA - waga około 2-3kg

himalajskiej soli kamiennej znajduje się co najmniej 84 metale i niemetale w co najmniej 200 różnych związkach. 
Ten skład mineralny odpowiada pradawnemu morzu, z którego powstało całe życie. Udział minerałów i elementów śladowych w pradawnej soli wynosi od 2,5% do 4%. 

Produkty powiązane