LITERATURA JEZDZIECKA - MASAZ KONI - Sue Palmer Zobacz większe

LITERATURA JEZDZIECKA - MASAZ KONI - Sue Palmer

Nowy produkt

Autorka pomaga zrozumieć biomechanikę ruchu konia, wyjaśniając, w jaki sposób poszczególne mięśnie są zaangażowane w dany ruch. W jasny i zrozumiały sposób, krok po kroku, uczy technik klasycznego masażu. 

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

W magazynie

Ostatnie egzemplarze!

49,00 zł brutto

Więcej informacji

Książka dla wszystkich, którzy chcą poprawić zdrowie, samopoczucie i wyniki swojego konia, w przystępny sposób odpowiada na pytania:

- jakie korzyści daje masaż
- jak często robić koniowi masaż
- jak długo powinien trwać masaż
- czy powinno się robić masaż przed treningiem czy po nim
- co robić, gdy koń jest obolały
- jakie zależności występują pomiędzy zachowaniem a anatomią i biomechaniką ruchu konia
- gdzie szukać odpowiedzi na więcej pytań.

O autorce:

Sue Palmer jest magistrem fizjoterapii weterynaryjnej i licencjonowaną terapeutką weterynaryjną. Zajmuje się masażem koni, masażem dla sportowców, jest rekomendowaną współpracowniczką Intelligent Horsemanship i wykwalifikowaną instruktorką jeździectwa. Zaczęła jeździć konno w wieku trzech lat, starty w zawodach rozpoczęła w klubie pony, by dojść do poziomu National Level w ujeżdżeniu, skokach i WKKW.
Zajmowała się także treningiem koni wyścigowych. Ma licencję dżokeja. Szkoliła jeźdźców w British Horse Society, prowadziła swoją stajnię. Całe życie spędziła z końmi, dzięki czemu ma szerokie i unikatowe spojrzenie na wszystko, co z nimi związane. W opinii Kelly Marks „Jest fantastycznym przykładem dla tych, którzy faktycznie pragną wszystkiego, co najlepsze dla koni lub po prostu dla swojego ukochanego konia”.


Autorka pomaga zrozumieć biomechanikę ruchu konia, wyjaśniając, w jaki sposób poszczególne mięśnie są zaangażowane w dany ruch. W jasny i zrozumiały sposób, krok po kroku, uczy technik klasycznego masażu. (…) Podstawowy masaż konia pomaga nie tylko rozluźnić jego mięśnie, lecz także zlikwidować problemy takie jak: potykanie się, brak pracy grzbietem, niedostateczne wkraczanie tylnych kończyn pod kłodę, niechęć do ruchu naprzód, brak prawidłowego baskilowania nad przeszkodą, zagalopowania z nieprawidłowej nogi itp.
Beata Fiłonowicz - tłumacz


Umiejętności właściciela i jego pragnienie dostrzegania tego, co dzieje się z koniem, a także – dzięki tej książce – możliwość samodzielnego i regularnego robienia koniowi masażu, to elementy postawy szacunku i wiedzy o jego potrzebach, dzięki czemu będzie on zdrowy i szczęśliwy.
Kelly Marks


Z całego serca polecam tę książkę. Wierzę, że nabyte dzięki niej umiejętności masażu pozwolą ci dokładniej wczuć się w stan twojego konia i że dzięki nim będziesz mógł zmieniać świat na lepszy dla koni.
Monty Roberts


Kompendium wiedzy na temat praktycznego zastosowania masażu, przydatne dla każdego właściciela konia. Jedyna na polskim rynku publikacja, w której w sposób praktyczny ukazano, jak samodzielnie można kontrolować i polepszać stan zdrowia konia poprzez opanowanie i stosowanie podstawowych umiejętności masażu. Książka daje mocne podstawy do dalszego pogłębiania wiedzy na ten temat. (…) Rzetelnie i umiejętnie napisany podręcznik nauki masażu konia.
dr inż. Maria Soroko
Equine Massage –
Szkoła Rehabilitacji Termografia Koni

Autor: Sue Palmer

Tłumaczenie: Beata Fiłonowicz

Format: 189 x 246 x 15 mm, stron: 130, okładka: miękka, oprawa szyto-klejona ze skrzydełkami.

Ilustracje: kolorowe fotografie i kolorowe rysunki

Wydanie: październik 2014

ISBN: 978-83-62764-07-5

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LITERATURA JEZDZIECKA - MASAZ KONI - Sue Palmer

LITERATURA JEZDZIECKA - MASAZ KONI - Sue Palmer

Autorka pomaga zrozumieć biomechanikę ruchu konia, wyjaśniając, w jaki sposób poszczególne mięśnie są zaangażowane w dany ruch. W jasny i zrozumiały sposób, krok po kroku, uczy technik klasycznego masażu.