LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller Zobacz większe

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

44,00 zł brutto

Więcej informacji

'Najnowsza książka światowej sławy etologa dla wszystkich. Książkę, którą trzymasz w ręku, powinien przeczytać każdy, kto szuka sposobu na porozumiewanie się z końmi. Jaki jest język porozumiewania i co leży u jego podstaw? Doktor weterynarii Robert Miller w sposób bardzo przejrzysty i przystępny, za­równo dla amatorów, jak i zawodowców, odpowiada między innymi na następujące pytania: Czy można przewidzieć zachowanie konia w określonych warunkach? Czy można na nie wpływać? Jak porozumiewać się z koniem, żeby nasza „mowa" była dla niego czytelna? Jak się zachowywać, żeby koń wiedział, o co nam chodzi? Bogate doświadczenie zawodowe i życie spędzone z końmi pozwalają Autoro­wi na przedstawienie czytelnikowi przekonującej, odkrywczej wiedzy z zakresu uwa­runkowań w zachowaniu koni, stanowiącej podstawę w partnerskim ich traktowaniu. Dedykuję tę książkę wszystkim hodowcom, lekarzom weterynarii, trenerom i jeźdź­com. Otrzymujemy „narzędzie" niezwykle przydatne w naszej pracy i tylko od nas będzie zależało, czy i jak będziemy z niego korzystać. Lek. wet. Janusz Okoński Polskie Towarzystwo Hipiatryczne Książka Roberta M. Millera odsłaniająca w przystępny sposób psychologiczne aspekty sukcesu jeździectwa naturalnego. (..) Dr Miller całe swoje życie poświęcił studiowaniu zachowań zwierząt (i ludzi), a jego pasja dla koni jest praktycznie namacalna. ''Jeździectwo naturalne bez tajemnic'' to lektura tyleż pouczająca, co i przyjemna, wyjaśniająca naukowe podstawy efektywności metod szkoleniowych coraz bardziej dziś popularnych. Zmysł obserwacyjny Millera, dekady doświadczenia zdobytego w jeździe i pracy z końmi podczas praktyki weterynaryjnej, wspaniałe poczucie humoru, oraz obsesyjna potrzeba zrozumienia zachowań końskich sprawiają, iż książka ta będzie niezwykle użyteczną pozycją w bibliotece każdego miłośnika koni, zarówno profesjonalisty jak i początkującego, starającego się poprawić swoje umiejętności w odczytywaniu zachowań koni, komunikowaniu się z nimi, czy też po prostu samym obcowaniu z nimi. Spis treści: Podziękowania 11 Przedmowa 13 Wprowadzenie 17 Co oznacza rewolucja w jeździectwie 21 Umysł i nogi: co ma jedno do drugiego 29 Klucz do przywództwa 33 Konie nie boją się drapieżników 41 Narzędzia 49 Odwrażliwianie 65 Co to jest wzmocnienie 73 Wyczucie 78 Nauka na wczesnym etapie życia 84 Nawet trenerzy popełniają błędy 95 Rzeczy, które nie całkiem rozumiemy 101 Zaklinanie koni to fikcja 109 Mit jeździectwa etnicznego 113 Konie lubią małpować 119 Szympansy 123 Szowinizm w światku jeździeckim 133 Spełnienie chłopięcych marzeń 142 Z miłości do konia 147 Popatrzcie na ich ręce 154 Sceptycy 161 Koń roboczy 165 Koń bojowy 171 Ostatni koń bojowy 178 Ewolucja jeździectwa 188 Co znaczą dla nas konie 196 Epilog 203 Autor: Robert M. Miller Wydawca: Galaktyka Format: 15cm x 23.5cm, stron: 203, okładka: miękka. Rok wydania 2009 Termin realizacji zamówienia: 2-7 dni'

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller