OVER HORSE EQUANIMITY - FEROMONY DLA KONI - opakowanie 1 saszetka Zobacz większe

OVER HORSE EQUANIMITY - FEROMONY DLA KONI - opakowanie 1 saszetka

Nowy produkt

Equanimity to pierwszy i jedyny syntetyczny odpowiednik końskiej substancji semiochemicznej, feromonu który wydzielają klacze po wyźrebieniu. Pełni on ważną funkcję w ustanowieniu więzi pomiędzy źrebięciem a matką, a także ułatwia socjalizację i przystosowanie się do środowiska poprzez kontrolę reakcji na strach a także wzrost zachowań poszukiwawczych.

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

W magazynie

20,00 zł brutto

Więcej informacji

To pierwszy i jedyny syntetyczny odpowiednik końskiej substancji semiochemicznej, feromonu który wydzielają klacze po wyźrebieniu.
Pełni on ważną funkcję w ustanowieniu więzi pomiędzy źrebięciem a matką, a także ułatwia socjalizację i przystosowanie się do środowiska poprzez kontrolę reakcji na strach a także wzrost zachowań poszukiwawczych.

Equanimity® zawiera strukturalny analog substancji semiochemicznej i posiada wszystkie właściwości naturalnej substancji. Badania przeprowadzone przez Instytut ds. Badań Semiochemicznych i Etologii Stosowanej (z franc. IRSEA – Research Institute in Semiochemistry and Applied Ethology) dowodzą, że substancja semiochemiczna wykazuje skuteczność w przypadku dorosłych koni i prowadzi do lepszego treningu oraz skupienia, a jednocześnie bardzo widocznej redukcji neurowegetatywnych zaburzeń zwykle przypisywanych stresowi.

Właściwości:
Equanimity® pomaga zmniejszyć poziom stresu i skupić uwagę konia:
- w zapobieganiu, przed pokazem, zawodami, podczas transportu czy przy nowych ćwiczeniach. Equanimity® można stosować w leczeniu nieskojarzonym;
- może być także używany w kojarzeniu z programem reedukacji koni mających poważne problemu natury behawioralnej.

W jakim przypadku stosować Equanimity®:
Equanimity® rekomendowany jest dla koni młodych oraz takich, które wykazują podenerwowanie lub są wysoce wrażliwe na zmiany w ich otoczeniu, takie jak:
- transport (przewóz drogowy, lotniczy, szynowy): wejście na pokład, podróż, przyjazd;
- zmiany w otoczeniu: ruch, ćwiczenia na powietrzu, zmiana stajni, nowy właściciel;
- warunki pracy: siodłanie młodego konia, wprowadzenie nowego ćwiczenia, pokaz, zawody, intensywny trening;
- warunki społeczne: odstawienie źrebięcia od klaczy, czas w odosobnieniu, pierwszy kontakt z innymi końmi;
- opieka i leczenie: wizyta weterynarza, wizyta podkuwacza, zabiegi pielęgnacyjne;
- hałas i światło: burza, wybuch, tłum, fajerwerki, pojazdy silnikowe, błyskające światło.

Sposób użycia:
1. Wymieszać żel naciskając palcami sztyft (5ml) przez 30 do 40 sekund.
2. Zastosować w odosobnieniu na 20 do 30 minut przed sytuacją stresogenną.
3. Nabrać na palec połowę dawki, czyli ok. 2,5ml i rozsmarować na brzegach chrapy; taką samą aplikację wykonać z drugą połową środka na drugiej chrapie (5ml = ilość żelu potrzebna do uspokojenia konia na 2-2,5 godz.).
4. Jeśli zachodzi taka potrzeba, aplikację można powtarzać co 2 –2,5 godz.

Środki ostrożności:
Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu, przemyć oczy czystą wodą. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej i z dala od światła.

Kategoria:
Produkt wpływający na dobre samopoczucie konia, pozwalający utrzymać higienę i komfort psychiczny konia.

Uwaga:
Equanimity® nie jest lekiem, środkiem przeciwbólowym ani znieczulającym i nie można go stosować w takim celu. W przypadku pojawienia się problemów z zachowaniem, zaleca się przeprowadzenie dokładnych badań klinicznych przez weterynarza lub behawiorystę w celu postawienia diagnozy i ustalenia programu terapeutycznego.

Skład:
Syntetyczny analog końskiej substancji semiochemicznej 1% - substancja pomocnicza q. s 5ml. (woda, gliceryna, substancja żelująca ,antyoxydant, konserwant).

Forma:
Jednorazowy sztyft (5ml) żelu wodnego (1 sztyft = 1 aplikacja do rozprowadzenia w obu chrapach).

Właściciel/podmiot odpowiedzialny:
laboratorium BIOSEM, 16 Boulevard Saint Germain – 75237 Paryż Cedex 05 – Francja.

Licencja: IRSEA

Producent:
ACP, Zone Industrielle de l’Europe – BP59 – 49260 Montreuil-Bellay – Francja.

Opakowanie: pudełko (10 szt.)

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 4 dni

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

OVER HORSE EQUANIMITY - FEROMONY DLA KONI - opakowanie 1 saszetka

OVER HORSE EQUANIMITY - FEROMONY DLA KONI - opakowanie 1 saszetka

Equanimity to pierwszy i jedyny syntetyczny odpowiednik końskiej substancji semiochemicznej, feromonu który wydzielają klacze po wyźrebieniu. Pełni on ważną funkcję w ustanowieniu więzi pomiędzy źrebięciem a matką, a także ułatwia socjalizację i przystosowanie się do środowiska poprzez kontrolę reakcji na strach a także wzrost zachowań poszukiwawczych.