PODKŁADKA (PAD) POD SIODŁO TORPOL RELUGAN MG (magnetyczna) Zobacz większe

PODKŁADKA (PAD) POD SIODŁO TORPOL RELUGAN MG (magnetyczna)

Nowy produkt

Podkładka magnetyczna pod siodło Torpol Relugan MG podszyta jest skórą owczą Relugan. Wykonana z pikowanego, bardzo wytrzymałego drelichu, odpornego na przetarcia i utratę koloru. Idealnie dopasowana do anatomicznych kształtów konia. Amortyzuje uderzenia oraz chroni grzbiet przed odbiciami i otarciami.

Więcej szczegółów

549,00 zł brutto

Więcej informacji

Pad magnetyczny pod siodło podszyty skórą owczą Relugan.

Wykonany z pikowanego, bardzo wytrzymałego drelichu, odpornego na przetarcia i utratę koloru. Idealnie dopasowany do anatomicznych kształtów konia. Amortyzuje uderzenia oraz chroni grzbiet przed odbiciami i otarciami. Zastosowane podszycie zapewnia naturalną termoregulację oraz optymalne rozłożenie nacisku. Umożliwia oddychanie organizmu przez skórę. Szczególnie polecany dla koni narażonych na urazy grzbietu. Polecany w profilaktyce, rehabilitacji i jako wspomaganie leczenia bólów pleców.
Szczególnie zalecane koniom ze skłonnościami do nadwrażliwości mięśni pleców, narażonych na duży wysiłek. Magnesy, umiejscowione wzdłuż kręgosłupa tworzą pole magnetyczne, które, rozszerzając naczynia krwionośne, przyspiesza regenerację tkanek po wysiłku oraz usuwanie toksyn.
W naturalny sposób wyrównują deficyt energetyczny, co pozwala na szybsze uruchomienie procesów regeneracyjnych organizmu. Podszycie skórą owczą Relugan zapewnia łagodny mikromasaż. Ułatwia utrzymanie stałej temperatury ciała. Nie przegrzewa i nie powoduje zapocenia organizmu. Praktyczne zastosowanie przez cały rok.

Wzór zastrzeżony, podlega ochronie prawnej na terenie Unii Europejskiej; nr wzoru: 002708081-0002

Materiał zewnętrzny: drelich (65% bawełna, 35% poliester)

Materiał wewnętrzny: skóra owcza Relugan,

Magnesy: neodymowe biostymulatory magnetyczne NMB o mocy ok. 3650 gaus/szt., 8 sztuk,

Wypełnienie: włóknina 500

Kolor: czarny, granatowy.

Rozmiar: full, pony

Producent: Torpol Polska


Terapia magnetyczna.
Przy doborze magnesów wzięto pod uwagę rodzaj i sposób ich umieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc najbardziej narażonych na urazy. Zastosowane w produktach Torpol aktywatory magnetyczne (NMA i NMB) stworzono na potrzeby koni. NMA namagnesowane zostały cyrkularnym, stałym polem magnetycznym, ze zmieniającą się kolejnością biegunów. Chronione są patentem UE nr 0793158 BIOflex®PLUS. Zastosowana technologia umożliwia bezpieczne przenikanie pola magnetycznego bezpośrednio do komórek. Poza NMA w produktach stosowane są neodymowe biostymulatory magnetyczne (NMB) o wysokiej mocy, zwane inaczej permanentnymi. Należą one do grupy magnesów ziem rzadkich. Są najnowszym materiałem magnetycznym odkrytym w 1983 roku, wytwarzanym na bazie neodymu, żelaza Nd2Fe14. Charakteryzują się najwyższym spośród znanych magnesów stosunkiem indukcji magnetycznej do rozmiarów. Wszystkie NMA BIOflex®PLUS oraz NMB są magnesami trwałymi. Raz uzyskany magnetyzm utracić mogą jedynie pod wpływem skrajnie silnego przeciwpola magnetycznego lub w temperaturze powyżej 80°C.
Produkty z linii Magnetic Field Therapy mogą być stosowane długofalowo, zarówno w rehabilitacji, jak i w profilaktyce. Szczególnie zalecane w celu szybszej rehabilitacji urazów narządu ruchu, a także u koni zdrowych w profilaktyce kontuzji i w celu poprawienia osiągów.

W trakcie prowadzenia badań u koni, u których zastosowano produkty z linii Magnetic Field Therapy, stwierdzono:
zwiększenie elastyczności
poprawę wytrzymałości w trakcie intensywnych treningów
brak znacznego spadku formy po wysiłku
eliminację objawów bólowych ze strony kręgosłupa
odbudowę mięśni grzbietu
wzrost witalności i znaczącą poprawę w zakresie narządu ruchu.

Relugan to skóra owcza wyprawiana za pomocą garbników, nie zawierających szkodliwych związków chromu. Ma charakterystyczną ciepłożółtą barwę, puszysty i miły w dotyku włos. Tak wyprawiane skóry zyskały miano leczniczych/medycznych. Polecane są przez reumatologów i rehabilitantów w celu łagodzenia dolegliwości związanych z reumatyzmem oraz problemami ze stawami.

Właściwości skóry owczej:
lecznicze – wspomaga uśmierzanie bólu, neutralizuje cieki wodne
termoregulacyjne – posiada zdolność kurczenia i rozszerzania się, co zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, nie dopuszczając do zapocenia, ani do przemarznięcia
antybakteryjne i samoczyszczące - zawiera lanolinę, która, powlekając każdy włos, niszczy bakterie i roztocza, co sprawia, że łatwo ją utrzymać w czystości
ekologiczne – nie zawiera szkodliwych związków chromu.

Więcej informacji o zastosowaniu terapii magnetycznej na stronie: 

PRODUKTY MAGNETYCZNE DLA KONI

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

PODKŁADKA (PAD) POD SIODŁO TORPOL RELUGAN MG (magnetyczna)

PODKŁADKA (PAD) POD SIODŁO TORPOL RELUGAN MG (magnetyczna)

Podkładka magnetyczna pod siodło Torpol Relugan MG podszyta jest skórą owczą Relugan. Wykonana z pikowanego, bardzo wytrzymałego drelichu, odpornego na przetarcia i utratę koloru. Idealnie dopasowana do anatomicznych kształtów konia. Amortyzuje uderzenia oraz chroni grzbiet przed odbiciami i otarciami.