LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller Zobacz większe

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller

Nowy produkt

Najnowsza książka światowej sławy etologa dla wszystkich. Książkę, którą trzymasz w ręku, powinien przeczytać każdy, kto szuka sposobu na porozumiewanie się z końmi. Jaki jest język porozumiewania i co leży u jego podstaw?

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

W magazynie

44,00 zł brutto

Więcej informacji

Najnowsza książka światowej sławy etologa dla wszystkich. Książkę, którą trzymasz w ręku, powinien przeczytać każdy, kto szuka sposobu na porozumiewanie się z końmi. Jaki jest język porozumiewania i co leży u jego podstaw? Doktor weterynarii Robert Miller w sposób bardzo przejrzysty i przystępny, za­równo dla amatorów, jak i zawodowców, odpowiada między innymi na następujące pytania: Czy można przewidzieć zachowanie konia w określonych warunkach? Czy można na nie wpływać? Jak porozumiewać się z koniem, żeby nasza „mowa" była dla niego czytelna? Jak się zachowywać, żeby koń wiedział, o co nam chodzi? Bogate doświadczenie zawodowe i życie spędzone z końmi pozwalają Autoro­wi na przedstawienie czytelnikowi przekonującej, odkrywczej wiedzy z zakresu uwa­runkowań w zachowaniu koni, stanowiącej podstawę w partnerskim ich traktowaniu. Dedykuję tę książkę wszystkim hodowcom, lekarzom weterynarii, trenerom i jeźdź­com. Otrzymujemy „narzędzie" niezwykle przydatne w naszej pracy i tylko od nas będzie zależało, czy i jak będziemy z niego korzystać. Lek. wet. Janusz Okoński Polskie Towarzystwo Hipiatryczne

Książka Roberta M. Millera odsłaniająca w przystępny sposób psychologiczne aspekty sukcesu jeździectwa naturalnego. (..) Dr Miller całe swoje życie poświęcił studiowaniu zachowań zwierząt (i ludzi), a jego pasja dla koni jest praktycznie namacalna. ''Jeździectwo naturalne bez tajemnic'' to lektura tyleż pouczająca, co i przyjemna, wyjaśniająca naukowe podstawy efektywności metod szkoleniowych coraz bardziej dziś popularnych. Zmysł obserwacyjny Millera, dekady doświadczenia zdobytego w jeździe i pracy z końmi podczas praktyki weterynaryjnej, wspaniałe poczucie humoru, oraz obsesyjna potrzeba zrozumienia zachowań końskich sprawiają, iż książka ta będzie niezwykle użyteczną pozycją w bibliotece każdego miłośnika koni, zarówno profesjonalisty jak i początkującego, starającego się poprawić swoje umiejętności w odczytywaniu zachowań koni, komunikowaniu się z nimi, czy też po prostu samym obcowaniu z nimi.

Spis treści:

Podziękowania 11

Przedmowa 13

Wprowadzenie 17

Co oznacza rewolucja w jeździectwie 21

Umysł i nogi: co ma jedno do drugiego 29

Klucz do przywództwa 33

Konie nie boją się drapieżników 41

Narzędzia 49

Odwrażliwianie 65

Co to jest wzmocnienie 73

Wyczucie 78

Nauka na wczesnym etapie życia 84

Nawet trenerzy popełniają błędy 95

Rzeczy, które nie całkiem rozumiemy 101

Zaklinanie koni to fikcja 109

Mit jeździectwa etnicznego 113

Konie lubią małpować 119

Szympansy 123

Szowinizm w światku jeździeckim 133

Spełnienie chłopięcych marzeń 142

Z miłości do konia 147

Popatrzcie na ich ręce 154

Sceptycy 161

Koń roboczy 165

Koń bojowy 171

Ostatni koń bojowy 178

Ewolucja jeździectwa 188

Co znaczą dla nas konie 196

Epilog 203

Autor: Robert M. Miller

Wydawca: PDM

Format: 15cm x 23.5cm, stron: 203, okładka: miękka.

Rok wydania 2009 

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller

LITERATURA JEŹDZIECKA - JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC - Robert M. Miller

Najnowsza książka światowej sławy etologa dla wszystkich. Książkę, którą trzymasz w ręku, powinien przeczytać każdy, kto szuka sposobu na porozumiewanie się z końmi. Jaki jest język porozumiewania i co leży u jego podstaw?