OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (przód) Zobacz większe

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (przód)

Nowy produkt

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie! Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych. 

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

W magazynie

Ostatnie egzemplarze!

490,00 zł brutto

Więcej informacji

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie!

Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych.
Zapobiegły przedwczesnemu zakończeniu kariery wielu koni.
- Wykonane z neoprenu powlekanego nylonem – zapewniają komfort i ochronę przed drganiami.
- Bardzo trwałe – nie pękają i nie rozchodzą się.
- Zaokrąglone końcówki pasków pozwalają na łatwy chwyt i zapięcie.
- Rzepy ułatwiają zapięcie ochraniaczy. Wewnętrzna warstwa typu UltraShock™ gwarantuje ochronę całego obwodu nogi przed drganiami.
- Pasek pęcinowy chroni stawy pęcinowe.

Wiele ochraniaczy oferowanych przez innych producentów przypomina wyglądem SMB-II® firmy Professional’s Choice, ale nie gwarantują one tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wygody.
Ochraniacze SMB-II® chronią zewnętrzną część nogi konia przed ranami wynikającymi z uderzeń kopytem, uderzeń innych koni oraz spowodowanych przeszkodami terenowymi. Ochronę zapewnia neoprenowa warstwa zewnętrzna poprzez absorbowanie i rozpraszanie energii powstałej przy uderzeniach. Dodatkową ochronę stanowi warstwa materiału UltraShock™.   
Materiał UltraShock™ oraz zewnętrzna warstwa neoprenu posiadają właściwości rozciągające, dzięki którym pochłaniana jest energia uderzenia. Badania wykonane na Oklahoma State University wykazały, że ochraniacze SMB-II® pochłaniają 26% energii wytworzonej w momencie uderzenia.
Zapinany na rzep pasek pęcinowy rozciąga się przy każdym uderzeniu kopyta o ziemię, pozwalając tym samym na pełny ruch stawu pęcinowego i chroniąc pęcinę przed przeciążeniami. Pasek jest bardzo trwały, dzięki czemu może się rozciągać dziesiątki tysięcy razy bez utraty swoich pierwotnych właściwości.

Bordowe Czarne Limonka Niebieski


Wymiary:
- X-Small – obwód: 23,0 cm; wysokość: 24,0 cm; dla kucyków
- Small – obwód: 25,0 cm; wysokość: 26,0 cm; dla konia do 150 cm w kłębie
- Medium – obwód: 30,0 cm; wysokość: 28,0 cm; dla konia od 150 cm do 165 cm w kłębie
- Large – obwód: 33,0 cm; wysokość: 30,0 cm; dla konia od 165 cm do 178 cm w kłębie
- X-Large – obwód: 36 cm; wysokość: 36,0 cm, dla koni powyżej 178 cm w kłębie.


Cena za parę.

Producent: Professional's Choice USA

Termin realizacji zamówienia: do uzgodnienia)

Jak odpowiednio dobrać ochraniacze SMB 2?

Ochraniacze SMB II firmy Professional’s Choice są tak skonstruowane, by pasowały zarówno na przednie, jak i tylne nogi. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru ochraniaczy. W przeciwnym razie nie będą one spełniały swojej roli w sposób optymalny.

Producent podaje dwa wymiary: obwód i wysokość ochraniacza. Obwód jest wymiarem ważniejszym, gdyż ochraniacz musi dopasować się do nogi konia, a końcówki powinny zachodzić na siebie na ok. 1,3-3,8 cm, by mógł działać efektywnie. Oczywiście podczas pobierania pomiarów wysokość konia i typ jego budowy będą miały znaczenie, ale nie determinujące.

Ogólna zasada jest taka, że koń będzie używał innego rozmiaru ochraniaczy na przednie nogi i innego na tylne. W przypadku ochraniaczy Professional’s Choice najczęściej jest tak, że dorosłe konie używają ochraniaczy w rozmiarze medium (M) na przednie nogi i large (L) na tylne. Jeśli natomiast producent nie precyzuje różnicy w obwodzie pęciny, to konie mogą używać tych samych ochraniaczy na przednie i tylne nogi.

Jeśli nadal nie jesteście pewni, jaki rozmiar wybrać, zmierzcie obwód pęciny przedniej i tylnej nogi w jej najszerszym punkcie. Następnie wybierzcie rozmiar ochraniacza, który jest najbliższy waszemu pomiarowi, ale wybierając obwód większy od obwodu rzeczywistego. Na przykład, jeśli Wasz koń ma obwód pęciny 27 cm (przód) i 29 cm (tył), zaleca się wybór ochraniaczy medium (M) zarówno na przednie, jak i tylne nogi.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (przód)

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (przód)

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie! Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych.