Wydawnictwo proponuje książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne dla lekarzy weterynarii.
Wydawnictwo proponuje książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne dla lekarzy weterynarii.
Perfekcyjnie opanowaną, sprawdzoną w działaniu wiedzę, przekazują autorzy z całego świata. Eksperci włoscy z Casa Editrice Bonechi pomagają nam zwiedzać najpiękniejsze miejsca świata, Allen Fyffe i Iain Peter przekazują profesjonalną wiedzę alpinistyczną, a znawcy psów Jan Fennell, Dorota Sumińska czy Stanley Coren zdradzają sekrety psiej psychiki.
Wchodząc na nowe obszary zainteresowań (fotografia, biznes, łowiectwo, akwarystyka i wiele innych) zawsze wydawnictwo stara się nawiązywać współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Nadrzędnym celem Wydawnictwa Galaktyka jest dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy i umiejętności zgodnie z Państwa zainteresowaniami.
101 ćwiczeń dla skoczka to doskonała, pomocna w treningach książka, zawierająca ćwiczenia sprawdzone w praktyce przez największych ekspertów konkurencji skoków przez przeszkody.
Ćwiczenia - odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu - są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”.
Każda chwila, którą spędzasz z koniem, stanowi okazję, żeby nauczyć go dobrych nawyków i rozwinąć jego szacunek do ciebie, zaufanie i chęć do współpracy. Wszystkie konie potrzebują nauki i treningu w postaci pracy z ziemi, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w stajni, ujeżdżalni i na padoku, jak podczas jazdy w terenie.
55 ćwiczeń korekcyjnych dla koni. Rozwiązywanie problemów posturalnych, poprawa wzorców ruchowych i stabilizacji oraz zapobieganie kontuzjom.
Książka stanowi bardzo cenną pozycję dla wszystkich profesjonalistów pracujących z końmi: lekarzy weterynarii, trenerów i jeźdźców, naukowców, fizykoterapeutów oraz wykładowców na kursach jeździeckich, a także dla tych miłośników koni, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o budowie i ruchu konia.
Większość jeżdżących konno skupia się głównie na koniu. Ma przy tym większe bądź mniejsze wyobrażenie o tym, jak koń powinien się poruszać, reagować na ich sygnały i wyglądać, by obserwujący jazdę dobrze ich oceniali. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to, czego wymagają i oczekują od konia, w 95% zależy od tego, jak oni się zachowują i co się z nimi...
Według Lynn Acton konie pragną bezpieczeństwa i więzi stadnych. Chcą mieć godnych zaufania przywódców, którzy ich obronią nie tylko przed niebezpieczeństwem, ale też przed stresem.
Książka Czy twój koń jest gwiazdorem? to z pewnością pozycja warta przeczytania i przemyślenia. Podczas lektury przypomniałem sobie wiele koni, które miałem przyjemność spotkać w życiu i które za sprawą swojej „koniobowości” (osobowości) nieraz uczyły mnie pokory.
Sally Swift prezentuje metody, które pozwalają jeźdźcowi na osiąganie zupełnej harmonii z koniem poprzez pracę naturalną, z odrzuceniem jakiejkolwiek formy przemocy i cierpienia konia. Zamiast tradycyjnych sposobów wywierania presji na koniu, autorka proponuje użycie jasnych, niezwykle twórczych wyobrażeń, które zastępują mechaniczne działania jeźdźca.
Odpowiedzi udzielane przez Christopha Hessa przekonają Czytelnika, że autorowi leży na sercu jeździectwo zgodne z naturą konia, dlatego stara się także przy każdej okazji wzbogacać wiedzę o koniach.
Książka uważana za klasykę literatury jeździeckiej, przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wznawiana. W naszym kraju pozycja została wydana po raz pierwszy w 1979 roku i bardzo szybko stała się podstawowym źródłem wiedzy dla jeźdźców i instruktorów.
Nowy, rewelacyjny, nowoczesny kask jeździecki firmy Casco. Mistrall 2 Edition. Wykonany z odpornych na warunki zewnętrzne materiałów. Jest bardzo lekki oraz zapewnia maksymalną ochronę dzięki nowoczesnej technologii produkcji Monocoque-in mold plus.
Jak mówi popularne powiedzenie „bez kopyt nie ma konia”, a ci, którzy nie mieli z nimi problemów, są bez wątpienia nielicznymi szczęśliwcami. Kiedy coś niedobrego zaczyna się dziać z kopytami twojego konia, desperacko szukasz pomocy u podkuwacza i lekarza weterynarii, którzy na koniec wizyty zasypią cię mnóstwem zaleceń na przyszłość.