Katalog
Ładowanie...
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Podkategorie
Książki opisujące budowę konia.
Książki i poradniki opisujące choroby koni.
Książki opisujące masaż koni, techniki masażu, demonstrujące metody diagnozowania bólu.
Poradniki opisujące naturalne metody leczenia konia. Ziołolecznictwo, fitoterapia.
W poradniku tym zawarto informacje oparte na własnych doświadczeniach Autora oraz informacjach z piśmiennictwa, dotyczących diagnostyki i terapii chorób układu pokarmowego koni w warunkach terenowych.
„Masaż konia receptą na zdrowie!” to pierwsza dostępna w Polsce książka opisująca tak szczegółowo temat masażu. Zawiera wszelkie niezbędne informacje dotyczące masażu, możliwości jego wykorzystania oraz podstawową wiedzę niezbędną do jego praktykowania.
Praktyka kliniczna: KONIE to książka napisana przez autorów z wieloletnim doświadczeniem, stanowiąca nieocenione źródło wiedzy dla lekarzy praktyków. Była to jedna z pierwszych książek, jakie kupiłem w Niemczech i wciąż korzystam z niej bardzo często. dr Maciej Przewoźny
Poradnik dla praktykujących lekarzy weterynarii. Przedstawia choroby układu oddechowego koni najpierw w układzie anatomicznym, w celu łatwiejszej diagnozy zakresu zmian klinicznych. W drugiej części omówiono zespoły chorobowe, w których zmiany patologiczne w układzie oddechowym odgrywają główną lub ważną rolę.
Metoda Mastersona jest innowacyjną formą pracy z ciałem konia, służącą jego rozluźnieniu, a także usuwaniu bólu i napięć, nagromadzonych w mięśniach i w tkance łącznej.
Starannie opracowany atlas przedstawiający anatomię konia bazuje na fotografiach preparatów anatomicznych w korelacji ze szkicami obrazującymi te same struktury oraz zdjęciami uzyskanymi podczas diagnostyki obrazowej, m.in: obrazami rentgenowskimi, ultrasonograficznymi i endoskopowymi.
Choroby koni i ich leczenie to obowiązkowa lektura dla każdego właściciela koni. Poradnik wyczerpująco informuje o końskich dolegliwościach - znajdziemy w nim objawy konkretnych schorzeń (poparte zdjęciami), ustalenie prawdopodobnych przyczyn oraz sposoby leczenia.
Jak mówi popularne powiedzenie „bez kopyt nie ma konia”, a ci, którzy nie mieli z nimi problemów, są bez wątpienia nielicznymi szczęśliwcami. Kiedy coś niedobrego zaczyna się dziać z kopytami twojego konia, desperacko szukasz pomocy u podkuwacza i lekarza weterynarii, którzy na koniec wizyty zasypią cię mnóstwem zaleceń na przyszłość.
Kompleksowy, przejrzysty i bogato ilustrowany przewodnik po chorobach koni, napisany zgodnie z najnowszym stanem wiedzy weterynaryjnej.Idealny poradnik dla miłośników koni, zarówno lekarzy praktyków, jak i amatorów jeździectwa.
W niniejszym podręczniku znalazło odzwierciedlenie wieloletnie doświadczenie w pediatrii i chirurgii weterynaryjnej zgromadzone przez zespół wiodących specjalistów w tych dziedzinach. Największą zaletą tej książki są doskonałej jakości zdjęcia wykonane techniką cyfrową, obrazujące wszystkie opisane choroby.
„Zabiegi lekarsko-weterynaryjne u koni. Kompendium” to nieodzowne narzędzie dla każdego lekarza weterynarii zajmującego się leczeniem koni w praktyce. Z tą książką sprostasz codziennym wyzwaniom!
„Choroby układu nerwowego koni" zostały napisane z myślą o tych lekarzach weterynarii, którzy mają praktyki mieszane i dla których chory koń jest tylko jednym z różnych pacjentów, a nie przedstawicielem jedynego gatunku, leczonego przez specjalistę chorób koni.
W książce omówiono przyczyny, sposoby diagnozowania oraz leczenie zachowawcze schorzeń kolkowych u koni. Uwzględniono m.in. zaburzenia czynnościowo-trawienne, niedrożności strangulacyjne, stany zapalne i owrzodzenia żołądka i jelit.
Poradnik ten zawiera jasne opisy rozwoju typowych schorzeń kolkowych przewodu pokarmowego, ich przyczyny, objawy i metody zapobiegania. Celem tej książki jest zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej kolek i pomoc naszym zwierzętom.