Katalog
Ładowanie...
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książka poświęcona jest wpływowi jazdy konnej i kontaktu z koniem na psychikę oraz sprawność umysłową i fizyczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Książka adresowana jest do instruktorów jazdy konnej różnych stopni, sędziów, kandydatów na kolejne stopnie Powszechnej Odznaki Jeździeckiejoraz do wszystkich jeżdżących konno, którzy pragną praktykę podbudować solidnymi podstawami teoretycznymi.
Każda chwila, którą spędzasz z koniem, stanowi okazję, żeby nauczyć go dobrych nawyków i rozwinąć jego szacunek do ciebie, zaufanie i chęć do współpracy. Wszystkie konie potrzebują nauki i treningu w postaci pracy z ziemi, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w stajni, ujeżdżalni i na padoku, jak podczas jazdy w terenie.
Książka uczy jeździectwa, łączności i zrozumienia na linii koń- człowiek. To jedna z nielicznych tego typu publikacji w Polsce. Każdy,kto jeździ konno, nieważne w jakim stylu, powinien tę książkę na półce posiadać.
W książce tej chcę zawrzeć pewną filozofię pracy z końmi, coś w rodzaju dekalogu. Uważam, że od tego powinien rozpoczynać się kontakt z koniem i jeżeli to, co piszę, trafi nawet do niewielkiej liczby ludzi zajmujących się końmi, będzie to tylko z korzyścią dla nich.
Książka Jagody Bojarczuk, Hipoterapia - Wskazania Metody Ćwiczenia to bogato ilustrowana pozycja zawierająca najważniejsze informacje na temat niezwykłych stworzeń, jakimi bez wątpienia są konie, a także ich potrzeb i wymagań. Autorka w przystępny sposób prezentuje podstawy jazdy konnej oraz tajniki hipoterapii.
Nauczenie się dobrze jeździć konno stanowi olbrzymie wyzwanie, o wiele poważniejsze, niż większość jeźdźców to sobie wyobraża. Mary Wanless wierzy jednak, że podstawowe umiejętności jeździeckie mogą być opanowane przez praktycznie każdego, jeżeli tylko wyposaży się go we właściwe narzędzia.
Podręcznik zawiera podstawowe zasady pracy z końmi na pojedynczej i podwójnej lonży, z końmi trudnymi lub wymagającymi korekty.Jest to pierwszy na polskim rynku podręcznik traktujący tak wnikliwie problem lonżowania konia.
Zasady jazdy konnej część 1 to podręcznik adresowany do instruktorów sportu jeździeckiego, trenerów II klasy oraz trenerów I klasy. Są to materiały szkoleniowe 27 wydania obowiązującego w Niemczech podstawowego podręcznika dla szkoleniowców, zawodników i sędziów.
Sally Swift prezentuje metody, które pozwalają jeźdźcowi na osiąganie zupełnej harmonii z koniem poprzez pracę naturalną, z odrzuceniem jakiejkolwiek formy przemocy i cierpienia konia. Zamiast tradycyjnych sposobów wywierania presji na koniu, autorka proponuje użycie jasnych, niezwykle twórczych wyobrażeń, które zastępują mechaniczne działania jeźdźca.
Książka pomaga w zrozumieniu koni, tłumaczy nie tylko wiele sytuacji związanych z końmi, daje również wiele przykładów "odpowiedzi" w języku końskim.
Otrzymujecie Państwo kolejną, drugą część podręcznika "Zasady jazdy konnej" poświęconą specjalistycznemu wyszkoleniu konia i jeźdźca w trzech podstawowych dyscyplinach sportu jeździeckiego - w ujeżdżeniu, skokach i WKKW.
„Gdyby konie mogły krzyczeć” napisana przez Gerda Heuschmanna.Jest to kolejna specjalistyczna pozycja z dziedziny treningu konia sportowego.
Niniejsza książka to gruntowne kompendium wiedzy skierowane do wszystkich szkoleniowców w jeździectwie. Zawiera konkretne porady i wskazówki przydatne w przygotowywaniu zajęć tematycznych oraz niezbędne do tego celu informacje z dziedziny pedagogiki.
Książka Antje Heimsoeth skierowana jest do wszystkich osób, które pragną lepiej ukierunkować swoje jeździectwo, pokonać towarzyszący im stres i lęki, kontrolować swoje myśli i uczucia oraz zwiększyć swoją motywację, tym samym redukując odczuwalną presję.