Katalog
Ładowanie...
W książce tej chcę zawrzeć pewną filozofię pracy z końmi, coś w rodzaju dekalogu. Uważam, że od tego powinien rozpoczynać się kontakt z koniem i jeżeli to, co piszę, trafi nawet do niewielkiej liczby ludzi zajmujących się końmi, będzie to tylko z korzyścią dla nich.
Nauczenie się dobrze jeździć konno stanowi olbrzymie wyzwanie, o wiele poważniejsze, niż większość jeźdźców to sobie wyobraża. Mary Wanless wierzy jednak, że podstawowe umiejętności jeździeckie mogą być opanowane przez praktycznie każdego, jeżeli tylko wyposaży się go we właściwe narzędzia.
„Gdyby konie mogły krzyczeć” napisana przez Gerda Heuschmanna.Jest to kolejna specjalistyczna pozycja z dziedziny treningu konia sportowego.
Większość jeżdżących konno skupia się głównie na koniu. Ma przy tym większe bądź mniejsze wyobrażenie o tym, jak koń powinien się poruszać, reagować na ich sygnały i wyglądać, by obserwujący jazdę dobrze ich oceniali. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to, czego wymagają i oczekują od konia, w 95% zależy od tego, jak oni się zachowują i co się z nimi...
Trening jeździecki pod okiem najlepszych 10 trenerów jeździectwa. Wskazówki pomagające w doskonaleniu jazdy konnej. Opisane są takie tematy jak: rozluźnienie, równowaga czy płochliwość.
Biomechanika to nauka łącząca działy fizyki i biologii, zajmująca się ruchem w odniesieniu do żywych organizmów.Przyczynami ruchu żywego organizmu są siły zewnętrzne - siła grawitacji (ciężkości) i siły wewnętrzne - siła mięśni. Skutkiem działania tych sił jest zmiana położenia całego organizmu lub jego części, lub jego odkształcenie.
Dr Gerd Heuschmann zestawił, zbadał i wypróbował informacje z wielu dawnych publikacji i własnych badań, łącząc je z wiedzą na temat anatomii i biomechaniki ruchu konia. Wyniki tej pracy po raz pierwszy ukazują się drukiem – w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego jeźdźca.
W książce Trening Konia opatrzoną licznymi kolorowymi ilustracjami oraz filmem na płycie CD, zaprezentowane zostały w przystępny sposób metody treningowe Dennisa Brouse’a, światowej klasy trenera koni i gospodarza programu telewizyjnego Saddle Up with Deninis Brouse, nadawanego przez 200 stacji telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych.
Niewidzialna nić porozumienia między Andreą Kutsch a końmi to nie tylko dar, ale przede wszystkim wiara, że człowiek i zwierzę potrafią się porozumiewać bez użycia przemocy. Autorka przeżywała wzloty i upadki w czasie nauki, ale ogromna determinacja sprawiła, że osiągnęła cel, stając się wybitnym szkoleniowcem pracującym w oparciu o metody Monty’ego...
Książka Dariusza Domagały Ktoś to musi powiedzieć. Z doświadczeń trenera koni napisana jest lekko i z ogromną pasją wyrażającą niezwykły stosunek do koni. Czytelnik może podpatrywać autora w sytuacjach ilustrujących, na czym polega praca "zaklinacza", a nie typowego trenera koni.
Ćwiczenia - odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu - są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”.
Ponad dziesięć lat temu, gdy szukałam nowych dróg rozwoju dla siebie i mojego konia, natknęłam się na książkę Mary Wanless. Zaintrygowało mnie podejście rozbierające naukę jazdy konnej na czynniki pierwsze w oparciu o badania tego, co robią jeźdźcy ze światowej czołówki, w przeciwieństwie do tego co mówią, że robią.
Bogato ilustrowana książka, która pokazuje jeźdźcom, jak stworzyć bezpieczny, urozmaicony, ciekawy, skuteczny i realistyczny program szkoleniowy.
Książka stanowi bardzo cenną pozycję dla wszystkich profesjonalistów pracujących z końmi: lekarzy weterynarii, trenerów i jeźdźców, naukowców, fizykoterapeutów oraz wykładowców na kursach jeździeckich, a także dla tych miłośników koni, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o budowie i ruchu konia.
55 ćwiczeń korekcyjnych dla koni. Rozwiązywanie problemów posturalnych, poprawa wzorców ruchowych i stabilizacji oraz zapobieganie kontuzjom.