Instytut Wydawniczy Erica został założony w 2004 r. Nakładem Instytutu Wydawniczego Erica ukazują się książki, których tematem są najważniejsze problemy współczesności, powieści polskich i zagranicznych autorów oraz opracowania historyczne.
Instytut Wydawniczy Erica został założony w 2004 r. Nakładem Instytutu Wydawniczego Erica ukazują się książki, których tematem są najważniejsze problemy współczesności, powieści polskich i zagranicznych autorów oraz opracowania historyczne. Wydawnictwo ma w swej ofercie tytuły beletrystyczne (m.in. wznowienia historycznych powieści Roberta Gravesa, cykl wojennych powieści Svena Hassela), źródłowe i popularnonaukowe opracowania historyczne (m.in. „Pamiętniki” Jędrzeja Kitowicza, „Od Rusi do Rosji” i „Śladami cywilizacji Wielkiego Stepu” Lwa Gumilowa, „Bitwę warszawską” Mariana Kukiela), zbiory poezji (m.in. polsko-włoskie wydanie wyboru wierszy księdza Jana Twardowskiego, „Lubię codzienność” Ireny Conti Di Mauro), eseje popularnonaukowe (m.in. pióra Konrada Lorenza).
Ambicją Instytutu Wydawniczego Erica jest wydawanie książek, które wzbogacają wiedzę, poszerzają horyzonty myślowe, rozwijają wyobraźnię i pozwalają miło spędzić czas.
Husaria to jazda, która w powszechnej świadomości Polaków kojarzy się z czymś niezwyczajnym, niepospolitym, czymś co łączy w sobie cechy potęgi i piękna. To coś, co zachwyca i wywołuje dumę.
Husaria Rzeczpospolitej to album wyjątkowy. Po raz pierwszy zebrano tak bogaty materiał ilustracyjny z XVI, XVII i XVIII wieku pokazujący husarzy i ich ekwipunek. Dzięki temu można zobaczyć, jak naprawdę wyglądali zanim dziewiętnastowieczni artyści zafałszowali ich wizerunek.
Oficerowie i konie. Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach - swoich towarzyszach broni. Słynne szarże, bitwy, pojedynki, a nawet szum husarskich skrzydeł nie miałyby miejsca, gdyby nie koński grzbiet, z którego można było tego dokonać.