Katalog
Ładowanie...
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Podkategorie
Prawie wszystko o zaprzęgach i powożeniu.
Prawie wszystko o rajdach długodystansowych.
Prawie wszystko o skokach przez przeszkody.
Prawie wszystko o ujeżdżeniu.
Prawie wszystko o jeździe w stylu western.
Książka zawiera istotne informacje dotyczące wielu koni ujeżdżeniowych. Opisuje konie, na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.
Chcesz odnosić sukcesy w skokach na parkurze i w WKKW - wykształć i utrwal posłuszeństwo, rytm i równowagę swojego konia podczas pracy ujeżdżeniowej, na koziołkach oraz, dzięki bogatemu wyborowi ćwiczeń, na szeregach. Popraw swoją technikę, korzystając z wnikliwych porad międzynarodowego trenera.
Autorka opisuje, jak wygląda start w zawodach rajdowych na poszczególnych dystansach, na czym polegają zadania serwisu w trasie i przed każdą bramką weterynaryjną, jak działają bramki i jaka jest rola lekarzy podczas zawodów, w których – nierzadko – życie konia bywa zagrożone.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą, jak sam tytuł wskazuje, poznać abecadło sztuki powożenia, a więc zarówno amatorów, jak i potencjalnych przyszłych zawodników tej dyscypliny, niekoniecznie mających „końskie” pochodzenie. Treść tego wydania została rozszerzona i uaktualniona, a niektóre rozdziały zastąpione nowymi.
Szkolenie konia z wykorzystaniem standardowych technik ujeżdżenia, daje solidne podstawy do uprawiania jeździectwa sportowego we wszystkich jego odmianach (konkurencjach). Dotyczy to zarówno konkurencji klasycznego ujeżdżenia jak i szeregu innych uprawianych w tzw. stylu angielskim czy w stylu western.
101 ćwiczeń dla skoczka to doskonała, pomocna w treningach książka, zawierająca ćwiczenia sprawdzone w praktyce przez największych ekspertów konkurencji skoków przez przeszkody.
Książka uważana za klasykę literatury jeździeckiej, przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wznawiana. W naszym kraju pozycja została wydana po raz pierwszy w 1979 roku i bardzo szybko stała się podstawowym źródłem wiedzy dla jeźdźców i instruktorów.
„Trening konia skokowego” Elmara Schweckhorsta to nowy podręcznik dla każdego jeźdźca trenującego skoki przez przeszkody.Autor – międzynarodowej klasy jeździec i trener w oparciu o własne doświadczenia opisał przebieg szkolenia i treningu konia skoczka.
W książce powstał obraz „idealnego" konia ujezdżeniowego, czyli oczekiwana budowa konia, temperament, chód, zebranie i samoniesienie.
Książka Christophera Bartle'a łączy teorię z praktyką i to praktyką przez duże P. Autor wielokrotnie potwierdzał swoje przygotowanie praktyczne, odnosząc zwycięstwa w najwyższej klasy zawodach WKKW, a także w ujeżdżeniu.
Hubert Szaszkiewicz, utytułowany jeździec, Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy i Pucharów Narodów w skokach. Książka to zbiór rad dotyczących zarówno prawidłowej pracy z koniem, jak i prowadzenia zawodnika w stronę poziomu mistrzowskiego. Korzystając ze swojej wiedzy i zdobytych doświadczeń treningowych, przedstawił "gotową recepturę" treningu koni...
Ten przystępny podręcznik pomoże wszystkim jeźdźcom poprawnie kształtować dobre nawyki podczas treningów, co pozwoli zabłysnąć na następnych zawodach skokowych lub WKKW. Opis ćwiczeń zawiera szczegółowe instrukcje oraz czytelne ilustracje, a także dokładne omówienie celu i strategii sesji szkoleniowej.
Jakie są podstawowe elementy ujeżdżenia? Jak je wypracować? W jakiej kolejności rozwijać te elementy w trakcie szkolenia? Jaki jest cel ćwiczeń i figur ujeżdżeniowych? Kiedy są one użyteczne, a kiedy szkodliwe? Jak nauczyć konia poszczególnych elementów?
Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem. Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca.