LITERATURA JEŹDZIECKA - SEKRETY I METODY MISTRZA Zobacz większe

SEKRETY I METODY MISTRZA

Nowy produkt

Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem. Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

62,00 zł brutto

Więcej informacji

Ci, którzy mają odwagę, żeby stawiać sobie pytania, którzy zachowują otwarty umysł i pasję, którzy wciąż idą dalej szukając informacji, oni będą robić postępy.

W takim duchu musicie podejść do tej książki. Oczywiście, zawsze jest dobrze samemu zdobywać doświadczenie, ale o ile łatwiej i szybciej można się uczyć, jeśli dostajemy od razu rozwiązanie. Po to czytacie ten tekst, aby odnieść pewne korzyści. Żeby dowiedzieć się czegoś lub potwierdzić coś, co być może już wiecie, ale tu pewnie zobaczycie pewne kwestie trochę inaczej. To prawda, że wiele dróg prowadzi na szczyt. Jednak jeśli czytacie, aby następnie krytykować lub udowadniać coś przeciwnego, „ szukać dziury w całym", Wasze nastawienie jest od razu negatywne, wątpicie w powodzenie. Trzeba uwierzyć w to, co ma nastąpić i przede wszystkim spróbować samemu w praktyce. Wszyscy, którzy odnieśli sukces, najpierw próbowali. Niektóre moje słowa lub niektóre metody mogą Was zaskoczyć. Musicie wiedzieć, że ja również kiedyś nauczałem klasycznymi metodami; za każdym razem czułem, że jestem ograniczany. Od kiedy postanowiłem pracować w stanie równowagi umysłowej i fizycznej jeźdźca i konia, stwierdziłem, że moi uczniowie uczą się o wiele szybciej. Dla niektórych takie podejście do jeździectwa będzie całkiem nowe, dla innych będzie dopełnieniem ich wiedzy. Napisałem tę książkę, aby wszyscy, którzy zechcą, mogli skorzystać z mojego doświadczenia: trenerzy, jeźdźcy, właściciele koni i... konie! Nie znajdziecie tu żadnej wielkiej tezy naukowej, żadnej wielkiej teorii. Inni już je stworzyli przede mną. Nie napisałem kolejnej książki na temat prowadzenia na zewnętrznej wodzy, kontrgalopu czy też ciągów... Za to będzie mowa o kontroli umysłu i o kondycji fizycznej jeźdźca i konia: postawy, zachowania, sposoby działania i analizowania, rozumienia i myślenia. To wszystko pozwoli Wam wyjść poza technikę, zachować pozytywne i realistyczne nastawienie.

Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem.

Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca: Michel Robert opisuje postawy, zachowania oraz sposób myślenia, dzięki którym możemy wykraczać poza technikę jazdy konnej, zachowując pozytywne nastawienie i otwarty umysł. Jest to metoda, która na pierwszym miejscu stawia szczerość wobec samego siebie, wobec innych ludzi, a także w relacjach z końmi.

Postępując zgodnie z tą filozofią spróbujcie odkryć metody Mistrza, w których dużą wagę przywiązuje się do utrzymania wzroku panoramicznego, a na które składają się:

• przygotowanie fizyczne konia i jeźdźca,

• praca ujeżdżeniowa w szkoleniu skokowym: kontakt, wyprostowanie, zgięcie, zmiana nogi w galopie, cofanie,

• szkolenie skokowe: najazd, jakość foule,

• propozycje ćwiczeń w szkoleniu skokowym,

• oraz cenne rady pomagające w dobrym przygotowaniu fizycznym i mentalnym do zawodów

Uważam, że szlachetna sztuka jeździecka składa się z miłości i szacunku do konia przy zachowaniu równowagi fizycznej i umysłowej. Od wielu lat pracuję i szkolę w zgodzie z powyższą zasadą. Chciałbym, abyście teraz i Wy - jeźdźcy, trenerzy, właściciele koni... a także konie - mogli skorzystać z mojego doświadczenia. Jestem przekonany, że może ono Warn pomóc w osiąganiu postępów oraz w uzyskiwaniu dobrych wyników sportowych, a także może przyczynić się do poprawy komfortu zarówno Waszego jak i Waszych koni.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

SEKRETY I METODY MISTRZA

SEKRETY I METODY MISTRZA

Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem. Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca.