Kategorie

Informacja

Lista produktów producenta: KOPALNIA SOLI KŁODAWA

Kłodawska sól jest minerałem o wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania. Ponadto stanowi ona bogate źródło "pierwiastków życia", czyli mikroelementów niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu konia i człowieka. 

Kłodawska sól jest minerałem o wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania. Ponadto stanowi ona bogate źródło "pierwiastków życia", czyli mikroelementów niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu konia i człowieka. Biopierwiastki wchodzące w skład naturalnej soli kamiennej tworzą kompleksy łatwo przyswajalne przez organizm. To właśnie one sterują czynnościami metabolicznymi, czyli przemianą materii. 


Odgrywają tez zasadniczą rolę w aktywności niezbędnych dla życia procesów enzymatycznych. Jest więc oczywistym, że ich niedobór, czy nadmiar musi wywołać niekorzystny wpływ na zdrowie. Skład mikroelementów w naszej soli zbliżony jest do ich zawartości w płynie ustrojowym organizmu ludzkiego. W kłodawskiej soli zawarte są (już od 250 mln lat): magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas, selen i in.


Kopalnia Soli "Kłodawa" eksploatuje wysadowe złoże soli kamiennych z okresu cechsztyńskiego o wysokim stopniu czystości, o naturalnej barwie białej z odcieniem szarym lub różowym. Zgodnie z Polską Normą Kopalnia Soli "Kłodawa" produkuje sól o różnej granulacji. Kopalnia prowadzi eksploatację tradycyjną metodą górniczą, która pozwala w pełni zachować stworzone przez przyrodę naturalne walory naszej soli. Produkty końcowe uzyskiwane są na drodze przeróbki mechanicznej, tzn. poprzez kruszenie, mielenie, sortowanie bez stosowania zabiegów chemicznych. Produkt finalny zawiera średnio 97% czystego NaCl oraz szereg naturalnych mikroelementów podnoszących jego walory jako soli spożywczej, a z uwagi na niewielką ich zawartość, nie wpływających ujemnie na jego zastosowanie jako soli przemysłowej.

Więcej
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów