LIZAWKA DLA KONI LISAL K (brązowa) - waga 10 kg Zobacz większe

LIZAWKA DLA KONI LISAL K (brązowa) - waga 10 kg

Nowy produkt

LIZAL K to specjalna lizawka wzbogacona pierwiastkami takimi jak miedź i kobalt, selen, jod itd. która dedykowana jest hodowcom zwierząt jednożołądkowych takich jak konie, kucyki.

Więcej szczegółów

30 Przedmioty

W magazynie

25,01 zł brutto

Więcej informacji

Lizawki solne dostarczają zwierzętom niezbędnych składników mineralnych, łagodząc ich niedobory stanowią zapobieganie występowania licznych schorzeń.

Do lizawek solnych zwierzęta powinny mieć stały dostęp, zupełnie jak w przypadku wody, bez względu na porę roku. Szczególnie na niedobory narażone są zwierzęta utrzymywane w okresie letnim na pastwiskach.
Otrzymują one bowiem mniejsze ilości pasz treściwych co czyni ich dawkę pokarmową ubogą w składniki mineralne, a także zielonka (zwłaszcza młoda) nie jest źródłem odpowiedniej ich ilości. Niedobory te pojawiają się również u zwierząt, które karmione są w okresie zimowym paszami objętościowymi produkowanymi w niesprzyjających warunkach. Niewłaściwa konserwacja kiszonek czy zbiór siana przy niekorzystnych warunkach może przyczynić się do ubożenia tych pasz w wartościowe składniki mineralne.

Wykorzystując naturalne zachowania zwierząt – lizanie słonych powierzchni w celu uzupełnienia dawki pokarmowej zwierząt, Kopalnia Soli „ Kłodawa ” S.A. produkuje lizawki solne zawierające łatwo przyswajalne jony sodu i chloru z naturalnej soli kamiennej powstałej 250 ml lat temu, bogatej w biopierwiastki i mikroelementy.

Na bazie soli kamiennej przy współpracy z Instytutem Zootechniki w Balicach k. Krakowa kopalnia opracowała specjalną lizawkę wzbogaconą pierwiastkami takimi jak miedź i kobalt, selen, jod itd. która dedykowana jest hodowcom zwierząt jednożołądkowych takich jak konie, kucyki.

Przeznaczenie: konie, kucyki.

Nie podawać owcom i innym z rodziny krętorogich !!!!!

Parametry fizykochemiczne-lizawki
NaCl ........................... 92 %
Wytrzymałość mechaniczna ....... 100 kg/cm2
Barwa ........................... Brunatna
Zawartość wody .................. 1 % max
Części nierozpuszczalne ......... 4 % max
Barwnik ......................... Tlenek żelaza
Zawartość Kobaltu ............... 30 mg/kg
Zawartość Miedzi ............... 150 mg/kg
Zawartość Cynku ............... 1300 mg/kg
Zawartość Jodu .................. 60 mg/kg
Zawartość Manganu ............. 1400 mg/kg
Zawartość Magnezu ............ 18000 mg/kg
Zawartość Selenu ................. 25 mg/kg
Zawartość Żelaza ................ Nie dotyczy mg/kg
Zanieczyszczenia obce ........... Nie dotyczy % max
Inne ............................ Lepiszcze

Produkt przeznaczony specjalnie dla koni.

Producent: Kopalnia Soli Kłodawa

UWAGA! Lizawki solne wysyłamy TYLKO po wcześniejszym opłaceniu kosztów wysyłki oraz ceny lizawki.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LIZAWKA DLA KONI LISAL K (brązowa) - waga 10 kg

LIZAWKA DLA KONI LISAL K (brązowa) - waga 10 kg

LIZAL K to specjalna lizawka wzbogacona pierwiastkami takimi jak miedź i kobalt, selen, jod itd. która dedykowana jest hodowcom zwierząt jednożołądkowych takich jak konie, kucyki.

Produkty powiązane