UJEŻDŻENIE JEST PROSTE - Johann Hinnemann, Coby van Baalen, Claartje van Andel Zobacz większe

UJEŻDŻENIE JEST PROSTE - Johann Hinnemann, Coby van Baalen, Claartje van Andel

Nowy produkt

Książka zawiera istotne informacje dotyczące wielu koni ujeżdżeniowych. Opisuje konie, na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

65,00 zł brutto

Więcej informacji

Johann Hinnemann – pochodzący z Niemiec trener kadry holenderskiej o międzynarodowej renomie i Coby van Baalen – czołowa holenderska zawodniczka, srebna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, wspólnie pracowali nad książką, skierowaną do miłośników ujeżdżenia. Dlaczego książka nosi tytuł „Ujeżdżenie jest proste”, skoro wiele osób uważa ujeżdżenie za bardzo skomplikowane?

Coby van Baalem wyjaśnia: „Nie dlatego, że ujeżdżenie jest łatwe, ale dlatego, że łatwo jest wyjaśnić jego zasady. Bez względu na stopień zaawansowania w jeździe, podstawy ujeżdżenia są zawsze takie same. To właśnie na tym twierdzeniu opiera się nasza książka – a zmierza do wyjaśnienia, jak osiągnąć elastyczność i rozluźnienie oraz jak prawidłowo używać pomocy”.

Sześć, ściśle ze sobą powiązanych zasad klasycznego ujeżdżenia: regularność chodów, elastyczność i rozluźnienie, kontakt (i przyjęcie wędzidła), impuls (dynamika ruchu), wyprostowanie, zebranie (zaangażowanie zadu i lekkość przodu) – przeplata się ze sobą w miarę jak postępuje trening. Każda z nich powinna być interpretowana osobno i zastosowana w odpowiedniej kolejności, aby doprowadzić do wyszkolenia konia ujeżdżeniowego

Autorzy książki stwierdzają, że jeździec, który postępuje zgodnie z tymi sześcioma zasadami szkolenia konia i rozumie, że musi je stosować w odpowiedniej kolejności, a nie tylko niektóre z nich, będzie robił postępy i odniesie sukces bez względu na swoje predyspozycje i zdolności. J. Zinnemann i C. vn Baalem napisali książkę w taki sposób, aby czytelnicy mogli z łatwością podążać za jasnymi instrukcjami pozwalającymi na osiągnięcie stałych postępów w treningu konia. Udało im się również zająć problemami, z którymi na co dzień borykają się wszyscy jeźdźcy, od początkujących do zaawansowach.

Książka zawiera również istotne informacje hodowlane dotyczące wielu bardzo dobrych koni ujeżdżeniowych Opisuje konie na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.

Książka „Ujeżdżenie jest proste” jest pięknie ilustrowana, pokazuje zarówno jeźdźcom, jak i trenerom jasno i przejrzyście, jak na każdym etapie szkolenia konia można osiągnąć lepsze wyniki w programach ujeżdżenia oraz jak wykonywać coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. Równocześnie autorzy mają na uwadze dobro i zadowolenie konia.

Johann Hinnemann jest jednym z najlepszych trenerów ujeżdżenia na świecie. Znany jest ze swojego zdecydowanego podejścia do jazdy konnej i treningu koni. Był trenerem kanadyjskiej ekipy ujeżdżenia, trenował niemiecką ekipę wspólnie z Klausem Balkenholen, a obecnie jest trenerem ekipy holenderskiej (patrz – pełna biografia str. 8)

Coby van Baalem jest jeźdźcem dyscypliny ujeżdżenia, trenerem i jedną z najbardziej lojalnych zawodniczek trenujących z Johann’em Hinnemann’em. Zdobyła zespołowo srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Rzymie w 1998 roku i na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000. Ma swoją stajnię, w której trenują zdolni i bardzo pracowici jeźdźcy. Trenuje tam też jej córka Marlies, która w 1998 roku zdobyła złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów (patrz – pełna biografia, str. 9).

Autor: Johann Hinnemann & Coby van Baalen, Claartje van Andel

Format: zbliżony do A4, sztywna okładka, 120 stron.

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 7 dni.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

UJEŻDŻENIE JEST PROSTE - Johann Hinnemann, Coby van Baalen, Claartje van Andel

UJEŻDŻENIE JEST PROSTE - Johann Hinnemann, Coby van Baalen, Claartje van Andel

Książka zawiera istotne informacje dotyczące wielu koni ujeżdżeniowych. Opisuje konie, na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.