FARNAM MSM - opakowanie 1000 g Zobacz większe

FARNAM MSM - opakowanie 1000g

113

Nowy produkt

Naturalny dodatek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Dodatek paszowy stosowany przy zapaleniach i bólach stawów. MSM to naturalna substancja przeciwzapalna i analgetyczna z pozytywnym efektem. Zawiera czysty 99,92% metylosulfonylometan, bez innych wypełniaczy. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

99,00 zł brutto

Więcej informacji

Naturalny dodatek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Dodatek paszowy stosowany przy zapaleniach i bólach stawów.

MSM to naturalna substancja przeciwzapalna i analgetyczna z pozytywnym efektem.

Zawiera czysty 99,92% metylosulfonylometan, bez innych wypełniaczy.
Jest to MSM w czystej formie dietetycznej, który jest cennym i występującym w przyrodzie źródłem siarki - pierwiastka ważnego dla życia.

MSM to związek uzyskiwany z ligainy izolowanej z drzew sosnowych, który zawiera siarkę będącą podstawowym składnikiem struktur cząsteczek białkowych. MSM uczestniczy w syntezie keratyny oraz kolagenu. Stymuluje wytwarzanie przeciwciał przez co wspomaga układ odpornościowy. Posiada właściwości przeciwbólowe (hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych) i przeciwzapalne.

MSM poprawia kondycję fizyczną konia, chroni stawy i wzmacnia więzadła i ścięgna. Stosuje się go przy bólach mięśni, zapaleniach stawów, zapaleniach główki stawowej, zapaleniach skóry właściwej kopyta, chorobach strzałki kopyta, bólach części biodrowej kręgosłupa, zapaleniach opłucnej, pęknięciach kopyt i w celu poprawy stanu matowej sierści.

MSM nadaje się dla wszystkich typów koni - od źrebiąt po konie sportowe i wyścigowe.

Można go wykorzystywać przy szerokiej skali chorób wewnętrznych i zewnętrznych, jest bezpieczny dla hodowli, nie zawiera niedozwolonych substancji i można go podawać także koniom z objawami alergii.

Stosowanie:
Można stosować przez dłuższy czas. Weterynarze zalecają jednak, aby przy regularnym karmieniu MSM stosować któryś z następujących schematów dawkowania. Całkowitą długość leczenia należy skonsultować z weterynarzem albo wziąć pod uwagę wiek, kondycję, stan zdrowia i obciążenie fizyczne konia.

Dawkowanie dla koni 550 kg żywej wagi:
Opakowanie zawiera miarkę na 5 g.

Podczas treningu, zawodów i leczenia: dziennie dodawać 2 miarki do porcji paszy, zawsze przez 20 dni w miesiącu podczas okresu treningów.

Zapobieganie i inne zastosowania: dziennie dodawać 2 miarki do porcji paszy, zawsze przez 20 dniu w miesiącu w tzw. kuracji dwumiesięcznej. Kurację tę można stosować dwa razy w roku, najlepiej w okresie wiosennym i jesiennym.

Uwaga: Aby łatwiej zapamiętać schemat dawkowania można stosować także inne dawkowanie: 5 dni w tygodniu przez 20 dni w miesiącu 30 dni bez przerwy z miesięczną przerwą.

OPAKOWANIE WYSTARCZY NA 4-6 MIESIĘCY.

Producent: Farnam USA

Opakowanie: 1 kg (dawka na 6 miesięcy)

O firmie:
Firma Farnam powstała w 1946 r., w amerykańskim Phoenix (stan Arizona) i w ciągu prawie 65-letniego istnienia wyrosła na jedną z najbardziej znanych na świecie firm w branży wyrobów dla zwierząt.
Kategoria produktów dla koni zdobyła nawet taką popularność, że Farnam® został numerem jeden na amerykańskim rynku.
W chwili obecnej produkty Farnam® są sprzedawane w ponad 50 krajach świata.
Farnam® jest partnerem najważniejszych organizacji sportowych i stowarzyszeń hodowców.
Wszystkie produkty marki Farnam są regularnie badane na obecność zakazanych substancji, i pewne jest to, że nie zawierają środków dopingujących.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

FARNAM MSM - opakowanie 1000g

FARNAM MSM - opakowanie 1000g

Naturalny dodatek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Dodatek paszowy stosowany przy zapaleniach i bólach stawów. MSM to naturalna substancja przeciwzapalna i analgetyczna z pozytywnym efektem. Zawiera czysty 99,92% metylosulfonylometan, bez innych wypełniaczy.