UJEŻDŻENIE. FUNDAMENT JEŹDZIECTWA - Kurt Albrecht von Ziegner Zobacz większe

UJEŻDŻENIE. FUNDAMENT JEŹDZIECTWA - Kurt Albrecht von Ziegner

Nowy produkt

Jakie są podstawowe elementy ujeżdżenia? Jak je wypracować? W jakiej kolejności rozwijać te elementy w trakcie szkolenia? Jaki jest cel ćwiczeń i figur ujeżdżeniowych? Kiedy są one użyteczne, a kiedy szkodliwe? Jak nauczyć konia poszczególnych elementów?

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

W magazynie

Ostatnie egzemplarze!

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Wszyscy wiedzą, że ujeżdżenie nie polega na uczeniu koni cyrkowych sztuczek. Jest to szkolenie ciała i umysłu konia oraz jeźdźca, którego celem jest osiągnięcie pełnej harmonii między nimi. Szkolenie takie jest samo w sobie fascynujące, ale to ciężka praca, wymagająca samodyscypliny i sprawiedliwości względem konia.

Idee zawarte w tej książce oraz koncepcja drzewa treningowego nie są żadną „nową szkołą". Moim celem jest pomoc trenerom i jeźdźcom w lepszym zrozumieniu niemieckiego sposobu szkolenia koni, który podkreśla wagę zbudowania solidnych podstaw. To systematycznie prowadzone podstawowe szkolenie pozwala koniowi później osiągnąć sukcesy na zawodach międzynarodowych.

Niemieckie podejście do szkolenia koni -praktykowane w większości krajów - także nie jest nową szkołą, lecz rozwinięciem klasycznej szkoły jazdy, stworzonej przez dawnych mistrzów. Można się z nim zapoznać w Deutsche Reitlehre, oficjalnym podręczniku dla niemieckich instruktorów jeździectwa, przetłumaczonym na język angielski jako The Principles of Riding andAdvanced Techniąues of Riding.

Niniejsza książka ma być uzupełnieniem owego standardowego niemieckiego podręcznika, choć między obiema pozycjami występują ważne różnice. Koncepcja drzewa treningowego powstała na podstawie 50 lat moich doświadczeń w szkoleniu koni i jeźdźców. W tym czasie przekonałem się, że pewne aspekty niemieckiej skali szkoleniowej muszą być ponownie przemyślane i pod pewnymi względami zmienione, choć sam przyczyniłem się do tworzenia i wdrażania tej skali. Efektem mojej życiowej pracy i przemyśleń jest jednak drzewo treningowe, o którym wspomniałem po raz pierwszy w wydanej w Stanach Zjednoczonych książce Basics.

Celem drzewa treningowego jest uproszczenie i wyjaśnienie złożonych kwestii szkolenia koni. Dzięki niemu czytelnik powinien poznać odpowiedzi na następujące pytania:

• Jakie są podstawowe elementy ujeżdżenia?

• Jak je wypracować?

• W jakiej kolejności rozwijać te elementy w trakcie szkolenia?

• Jaki jest cel ćwiczeń i figur szkolnych?

• Kiedy są one użyteczne, a kiedy szkodliwe?

• Jak nauczyć konia poszczególnych elementów?

Poradnik Ujeżdżenie –fundament jeździectwa pomoże wyjaśnić nieporozumienia narosłe wokół szkolenia koni. Jest on uzupełnieniem wspomnianych powyżej standardowych podręczników i przewodnikiem dla każdego, kto chce wyszkolić młodego konia do najwyższych poziomów ujeżdżenia, skoków przez przeszkody czy WKKW.

Jest to zadanie czasochłonne, jednak w szkoleniu podstawowym dłuższa droga okazuje się w rezultacie krótszą, ponieważ warunkiem i kluczem do sukcesu jest zdrowie fizyczne i psychiczne konia.

Autor: Kurd Albrecht von Ziegner

Wydawca: Galaktyka

Rok wydania: 2015

Format: 165 x 240 mm, stron: 128, oprawa: twarda.

O autorze:

Kurd Albrecht von Ziegner jest znany w świecie jeździeckim głównie jako odnoszący sukcesy trener. Stworzył koncepcję „drzewa treningowego” oraz Konkurs Świętego Jakuba, łączącego najważniejsze podstawowe wymogi stawiane koniom ujeżdżeniowym z wytycznymi Konkursu Świętego Jerzego.

Na szczęście dla koni oraz ich prawdziwych miłośników, odchodzi w niebyt era zachłystywania się cyrkowymi sztuczkami, wymuszanymi brutalnym rollkurem, a wraca prawdziwe ujeżdżenie. Coraz częściej na czworobokach można oglądać konie ujeżdżone według zasad wypracowanych przez wiele pokoleń wspaniałych jeźdźców, poczynając od tych, którzy w XVIII wieku uprawiali sztukę ujeżdżenia, po mistrzów z XX wieku. Ta książka jest niezwykle cenną pomocą dla wszystkich jeźdźców i trenerów, a w szczególności dla tych, którzy chcą, by ich koń się rozwijał i stawał jeszcze wspanialszym, szczęśliwym atletą.
Wojciech Mickunas

Koncepcja „drzewa treningowego", przedstawiona w tej książce, jest łatwa do zrozumienia i nad wyraz logiczna. Omawia dziesięć podstawowych elementów klasycznego szkolenia konia i wyjaśnia, w jakiej kolejności należy je realizować.

Autor w zrozumiały sposób tłumaczy, jak trenerzy i jeźdźcy mogą pracować nad elementami ujeżdżeniowymi, spokojnie i logicznie budując solidne podstawy wyszkolenia wierzchowca, który będzie zrównoważony zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym.

Ta książka pomoże nauczyć konia spokoju i ufności oraz dobrze przygotować go do pracy i startów w zawodach na najbardziej zaawansowanych poziomach.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

UJEŻDŻENIE. FUNDAMENT JEŹDZIECTWA - Kurt Albrecht von Ziegner

UJEŻDŻENIE. FUNDAMENT JEŹDZIECTWA - Kurt Albrecht von Ziegner

Jakie są podstawowe elementy ujeżdżenia? Jak je wypracować? W jakiej kolejności rozwijać te elementy w trakcie szkolenia? Jaki jest cel ćwiczeń i figur ujeżdżeniowych? Kiedy są one użyteczne, a kiedy szkodliwe? Jak nauczyć konia poszczególnych elementów?