Katalog
Ładowanie...
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem. Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca.
Podręcznik budowy i biomechaniki konia przedstawia współdziałanie kości i mięśni podczas ruchu, praktyczne ćwiczenia gimnastyczne i rozciągające, poprawiające elastyczność konia.
Dr Gerd Heuschmann zestawił, zbadał i wypróbował informacje z wielu dawnych publikacji i własnych badań, łącząc je z wiedzą na temat anatomii i biomechaniki ruchu konia. Wyniki tej pracy po raz pierwszy ukazują się drukiem – w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego jeźdźca.
W książce Trening Konia opatrzoną licznymi kolorowymi ilustracjami oraz filmem na płycie CD, zaprezentowane zostały w przystępny sposób metody treningowe Dennisa Brouse’a, światowej klasy trenera koni i gospodarza programu telewizyjnego Saddle Up with Deninis Brouse, nadawanego przez 200 stacji telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych.
Niewidzialna nić porozumienia między Andreą Kutsch a końmi to nie tylko dar, ale przede wszystkim wiara, że człowiek i zwierzę potrafią się porozumiewać bez użycia przemocy. Autorka przeżywała wzloty i upadki w czasie nauki, ale ogromna determinacja sprawiła, że osiągnęła cel, stając się wybitnym szkoleniowcem pracującym w oparciu o metody Monty’ego...
Zainteresowanie zagadnieniem dopasowania siodła jest ogromne i wierzymy, że ta książka jest odpowiedzią na wiele pytań na ten temat. Jest to lektura odpowiednia dla jeźdźców, właścicieli koni, trenerów, instruktorów jeździectwa, fizjoterapeutów, siodlarzy oraz lekarzy weterynarii.
Zrozumienie instynktownych zachowań koni daje każdemu jeźdźcowi ogromną przewagę. Znajomość mechanizmów funkcjonowania konia pozwala lepiej się nim zajmować i skuteczniej na nim jeździć - niezależnie od doświadczenia czy aspiracji jeźdźca.
"Horse Sgility" Poradnik przyjaznego przywódcy" Elizy Filipiak to to pierwsza i jak na razie jedyna polskojęzyczna pozycja na temat tej wschodzącej aktywności z końmi.
Książka Dariusza Domagały Ktoś to musi powiedzieć. Z doświadczeń trenera koni napisana jest lekko i z ogromną pasją wyrażającą niezwykły stosunek do koni. Czytelnik może podpatrywać autora w sytuacjach ilustrujących, na czym polega praca "zaklinacza", a nie typowego trenera koni.
Od człowieka do Koniarza to ostatnia książka Ricka Lamba. Opowiada w niej historię swojej drogi do koni - jego spostrzeżenia są niezwykle celne i cenne, i mogą stanowić wspaniałą wskazówkę dla niejednego miłośnika koni. Prosto przekazane stwierdzenia dotykają samego sedna bycia prawdziwym koniarzem a nie tylko jeźdźcem.
Ćwiczenia - odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu - są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”.
Od autora: W książce tej podjąłem próbę przybliżenia i wyjaśnienia psychologicznych czynników związanych z treningiem i szkoleniem koni. Poruszane zagadnienia na pewno pomogą poprawić stosowane metody pracy z koniem.
Ponad dziesięć lat temu, gdy szukałam nowych dróg rozwoju dla siebie i mojego konia, natknęłam się na książkę Mary Wanless. Zaintrygowało mnie podejście rozbierające naukę jazdy konnej na czynniki pierwsze w oparciu o badania tego, co robią jeźdźcy ze światowej czołówki, w przeciwieństwie do tego co mówią, że robią.
Bogato ilustrowana książka, która pokazuje jeźdźcom, jak stworzyć bezpieczny, urozmaicony, ciekawy, skuteczny i realistyczny program szkoleniowy.