BIŻUTERIA SREBRNA - ZAPINKA DO PLASTRONU - WZÓR 1 Zobacz większe

BIŻUTERIA SREBRNA - ZAPINKA DO PLASTRONU - WZÓR 1

Nowy produkt

8 Przedmioty

W magazynie

59,00 zł brutto

Więcej informacji

'Biżuteria srebrna - Broszka - zapinka do plastronu - Motyw - 1 głowa konia na palcacie Pozostałe wzory: Wzór 2 - 2 głowy koni na palcacie Wzór 3 - 1 glowa w strzemieniu na palcacie Wzór 4 - Skoczek na palcacie Wzór 5 - Toczek na palcacie Wymiary: 13 x 60 mm Polskie srebro. Właściwości srebra: Ag, argentum, pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 47, masie atomowej 107,868, należy do grupy miedziowców, metal szlachetny o barwie białej, silnym połysku, kowalny, ciągliwy, temperatura topnienia 961,93°C, temperatura wrzenia 2212°C, gęstość 10,49 g/cm3. W naturze bardzo rzadko spotyka się srebro w stanie rodzimym. Najczęściej srebro występuje w związkach z innymi pierwiastkami, jak siarka, arsen, antymon, tworząc minerały: argentyt, pirargiryt, prustyt i inne. Oprócz tego srebro w ilości 0,01 – 0,03%, a nieraz nawet 0,1% stale towarzyszy rudom ołowiu i miedzi. Starożytni Egipcjanie posiadali kopalnie srebra w Nubii i Etiopii, a Grecy w Attyce. Rzymianie wydobywali srebro w Hiszpanii. Po odkryciu Ameryki konkwistadorzy hiszpańscy z początkiem XVI w. Zrabowali tam olbrzymie ilości srebra i przywieźli do Europy. W połowie XIX stulecia odkryto niezwykle bogate złoża srebra w Ameryce, co spowodowało olbrzymie obniżenie wartości srebra. Wtedy też srebro przestało być stosowane jako podkład kruszcowy dla pieniądza. W dzisiejszych czasach prawie całkowicie zaprzestano wydobywania srebra z rudy srebronośnej. Okazało się to zbyt kosztowne w stosunku do wartości kruszcu. Ponadto postęp techniki wydobywania i oczyszczania metali o dużym znaczeniu przemysłowym jak miedź, cynk i ołów, pozwolił na odzyskiwanie srebra jako produktu ubocznego, bez dodatkowych nakładów finansowych. Właściwości: Srebro jest metalem białym o pięknym metalicznym połysku i niezwykłej łatwości polerowania. Jest bardzo miękkie, do wytwarzania przedmiotów jubilerskich używa się go łącznie z miedzią. Srebro oznacza się dużą kowalnością i klepalnością.Na powietrzu powierzchnia zmienia się bardzo nieznacznie, pod wpływem związków siarki szybko brunatnieje, lub czernieje, co spowodowane jest tworzeniem się siarczku srebrowego. '

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

BIŻUTERIA SREBRNA - ZAPINKA DO PLASTRONU - WZÓR 1

BIŻUTERIA SREBRNA - ZAPINKA DO PLASTRONU - WZÓR 1