DROŻDŻE PIWNE LEIBER YEAFI BT - opakowanie 25 kg

2551

Nowy produkt

Naturalny bioregulator o działaniu dietetycznym i probiotycznym. Drożdże piwne Leiber BT® to w 40% drożdże piwne wiązane z 60% młota piwnego.

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

W magazynie

225,00 zł brutto

Więcej informacji

Naturalny bioregulator o działaniu dietetycznym i probiotycznym

Drożdże piwne Leiber-BT® są zalecane przede wszystkim do żywienia koni narażonych na szczególne obciążenie wysiłkowe. Drożdże wyróżniają  się: 
- skoncentrowaną zawartością składników dietetycznych i probiotycznych; drożdże piwne, a także młóto regulują biologiczną równowagę mikroflory jelita grubego i co za tym idzie regulują skłonność do zaburzeń na tym odcinku przewodu pokarmowego,
- bardzo pozytywnie wpływają na rozrodczość i płodność
- naturalną zawartością wysokowartościowych aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B, enzymów i mikroelementów "śladowych", stanowiących wartościowe wzbogacenie każdej dawki paszowej dla koni,
- dodatek drożdży piwnych podnosi całkowitą strawność dawki pokarmowej 
 
Dzięki procesowi suszenia młóta, jako nośnika drożdży, w niskich temperaturach pozostaje w pełni zachowana biologiczna pre- i probiotyczna skuteczność wrażliwych substancji czynnych naturalnego produktu, jakim są drożdże piwne.
 
Zalecana specyfika zastosowania: 
Drożdże piwne - Leiber BT są skuteczne:
-  w przypadku wystąpienia zaburzeń trawiennych, szczególnie w jelicie grubym; endogenny układ oporności zostaje wzmocniony; przy jednostronnym żywieniu: np. dawką paszy o niewielkiej różnorodności komponentów, źle wymieszaną, przy niedoborach żywieniowych, zwłaszcza w systemie oborowego utrzymania zwierząt, w przypadku dawek bardziej obciążonych włóknem (najczęściej paszami z własnego gospodarstwa jak: siano gorszej jakości i owies); zapobiega się wystąpieniu objawu „szorstkiej okrywy włosowej".
- zapobiegają uszkodzeniom kopyt, problemom z przyzębiem, podatnością na choroby i przy zmniejszonej ogólnej sprawności; w przypadku zmniejszonej płodności i w okresach zmiany sierści (linienie) następuje stabilizacja kondycji w okresie krycia i trwania cyklu.
- w przypadku podwyższonego obciążenia wysiłkowego i w sytuacjach stresowych (turnieje, transport),
- przy przejściach żywieniowych (zmiana rodzaju paszy): zmniejsza nerwowe reakcje, a zwłaszcza gotowość do wysiłku. 

Drożdże piwne- Leiber BT® należy stosować przez dłuższy okres czasu, jako źródło cennych składników odżywczych, także profilaktycznie, przeciwko nieprawidłowym procesom metabolicznym oraz wystąpieniu objawów niedoborowych, w celu stworzenia podstawy dla homeostazy, warunkującej wysoką dzielność i produkcyjność.
 
Zalecenia w żywieniu.
:: Podczas żywienia w stajni
Drożdże piwne - Leiber BT® można stosować jako bardzo wartościowy komponent do wszystkich dawek paszowych oraz dla wszystkich grup użytkowych:
- dorosłe konie (o masie ciała 600kg) otrzymują 250g dziennie,
- mniejsze, odpowiednio niższą dawkę,
- źrebięta po odsadzeniu, roczniaki i dwulatki otrzymują 50 - 100g dziennie. 

::  Konie stadne (rasowe)
Ogiery powinny otrzymywać podczas całego okresu krycia, a klacze w okresie przygotowawczym do krycia - aż do 6 tygodnia ciąży dodatek do paszy - 500 g drożdży piwnych Leiber BT® dziennie.

::  W sytuacjach stresowych
W przypadku zaawansowanej ciąży i w okresie laktacji, przy zaburzeniach trawiennych i w okresie linienia należy przedłużyć dawkowanie drożdży piwnych Leiber BT®, przez okres 2 -3 tygodni; natomiast w normalnych sytuacjach - zaleca się dawkowanie jak w punkcie 1.

::  Konie wyścigowe
Koniom wyścigowym, szczególnie obciążonym uczestnictwem w zawodach (turniejach) i gonitwach aplikuje się w okresach przejściowych 500 g drożdży Leiber BT® dziennie, w normalnych sytuacjach zaleca się dawkowanie jak w punkcie 1.

Skład:
Drożdze piwne Leiber BT®
40% drożdże piwne wiązane z 60% młota piwnego.

Białko surowe

31,0 %

Tłuszcz surowy

7,0 %

Włókno surowe

9,5 %

Popiół surowy

6,5 %

Wapń

0,3 %

Fosfor

1,0 %

Sód

0,1 %

Witamina B1

90 mg

Witamina B2

25 mg

Witamina B6

22 mg

Cholina

2300 mg

Kwas nikotynowy

240 mg

Kwas pantotenowy

73 mg

Kwas foliowy

12 mg

Biotyna

520 ug

Żelazo

320 ug

Selen

500 ug

Energia metaboliczna (MJ)

10,5Gwarancja jakości.
Odpowiedni proces suszenia drożdży piwnych Leiber - BT® gwarantuje możliwie najwyższą ochronę wrażliwych składników i ich bardzo dobrą przyswajalność. Okres trwałości składników (zwłaszcza witamin z grupy B) wynosi minimum 1 rok. Drożdże piwne Leiber - BT® nie są zmodyfikowane genetycznie i posiadają Certyfikaty GMP, ISO i QS; surowce do ich produkcji pochodzą wyłącznie z browarów.

Opakowanie: worek 25 kg

Producent: Leiber GmbH Niemcy

WORKI O WADZE 20 kg I WIĘKSZE WYSYŁANE SĄ JAKO OSOBNE PACZKI Z RACJI WAGI I REGULAMINÓW FIRM KURIERSKICH (standardowa przesyłka kurierska musi mieścić się w 30 kilogramach).

DLA BEZPIECZEŃSTWA DOSTAWY NIE ŁĄCZYMY ICH W JEDNĄ PRZESYŁKĘ Z INNYMI BARDZO WRAŻLIWYMI PRODUKTAMI.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

DROŻDŻE PIWNE LEIBER YEAFI BT - opakowanie 25 kg

DROŻDŻE PIWNE LEIBER YEAFI BT - opakowanie 25 kg

Naturalny bioregulator o działaniu dietetycznym i probiotycznym. Drożdże piwne Leiber BT® to w 40% drożdże piwne wiązane z 60% młota piwnego.