LIZAWKA DLA KONI LISAL M (zielona) - waga 10kg Zobacz większe

LIZAWKA DLA KONI LISAL M (zielona) - waga 10kg

Nowy produkt

Lizawka solna przeznaczona dla takich zwierząt jak cielęta powyżej 2 miesięcy, jałówki i buhajki hodowlane, krowy, opasy, buhaje rozpłodowe, owce i kozy: jagnięta i koźlęta odsadzone od matek, młodzież hodowlana i tuczona, owce i kozy matki, tryki i kozły rozpłodowe, zwierzyna płowa: w chowie wolnym, fermowym i ogrodach zoologicznych (jelenie, daniele, inne).

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Lizawka solna Lizal M przeznaczona jest dla zwierząt:
Bydło: cielęta powyżej 2 miesięcy, jałówki i buhajki hodowlane, krowy, opasy, buhaje rozpłodowe.
Kozy: jagnięta i koźlęta odsadzone od matek, młodzież hodowlana i tuczona, kozy matki, tryki i kozły rozpłodowe,
Zwierzyna płowa: w chowie wolnym, fermowym i ogrodach zoologicznych (jelenie, daniele, inne).

Nie stosować dla owiec z uwagi na dużą zawartość miedzi.

Parametry fizykochemiczne-lizawki:
NaCl ........................... 94 %
Wytrzymałość mechaniczna ....... 100 kg/cm2
Barwa ........................... Biała o odcieniu zielonym
Zawartość wody .................. 1 % max
Części nierozpuszczalne ......... 4 % max
Barwnik ......................... nie dotyczy
Zawartość Kobaltu ............... 60 mg/kg
Zawartość Miedzi .............. 1200 mg/kg

Lizawki solne.

Zakres stosowania i dawki.
- przed podaniem należy usunąć etykietę umieszczona na lizawce.
- kłodawskie lizawki solne należy skarmić na zasadzie dowolnego pobierania przez zwierzęta, poprzez ich ustawienie w miejscach dostępnych dla zwierząt.
- lizawki pobierane są przez zwierzęta sposobem zlizywania powierzchni i krawędzi brykietów.
- w czasie skarmiania należy zapewnić dostęp zwierząt do wody.
- skarmianie lizawkami odbywać się powinno w ciągu całego roku, co jest szczególnie ważne dla zwierząt, które w okresie lata przebywają na pastwiskach i nie otrzymują żadnych pasz treściwych lub w ograniczonych ilościach.
- powoduje to zubożenie diety w składniki mineralne, które uzupełnić mogą zawartymi w lizawkach minerałami.
- również w okresie zimy przy skarmianiu okopowych oraz różnych produktów ubocznych przemysłu rolnego dodatki mineralne są bezwzględnie wskazane.

Dlaczego lizawki?
Lizawki stanowią dla zwierząt źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Zwierzęta, ze względu na wysoką zawartość potasu w paszach objętościowych i ziarnie zbóż, przy niskiej zawartości sodu, posiadają deficyt pokarmowy sodu i chloru. Na deficyt ten narażone są głównie zwierzęta w okresie intensywnego wzrostu. Oba jony niezbędne są dla utrzymania równowagi jonowej płynów ustrojowych zwierząt.

Produkowane przez Kopalnię Soli "Kłodawa" lizawki mineralizowane obok sodu i chloru zawierają kompozycję mikroelementów. Lizawki te są dedykowane zwierzętom o dużej wydajności lub poddawanym dużemu wysiłkowi fizycznemu. Intensywna produkcja zwierzęca powoduje wzrost zapotrzebowania organizmu zwierząt w składniki mineralne, których dostęp nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić w paszach w odpowiednich ilościach. Zastosowanie lizawek mineralizowanych umożliwia zwierzęciu intuicyjnie ich pobieranie w zależności od potrzeb, w odpowiednich ilościach z zawartości lizawki.
Jednocześnie skarmianie mieszankami mineralnymi lub mineralno-witaminowymi nie stanowi przeciwwskazania dla skarmiania lizawkami produkowanymi przez Kopalnię Soli "Kłodawa".

Producent: Kopalnia Soli Kłodawa

Oferta stała.

UWAGI:
Ze względu na sporą wagę lizawki, proponujemy odbiór tego towaru w sklepie firmowym przy ulicy Pojezierskiej 2 w Łodzi.
Firmy kurierskie zabierają przesyłki ważące tylko do 30 kg.
Lizawki solne wysyłamy TYLKO po wcześniejszym opłaceniu kosztów wysyłki oraz ceny lizawki. Ze względu na wagę nie łączymy lizawek z innymi delikatnymi produktami.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

LIZAWKA DLA KONI LISAL M (zielona) - waga 10kg

LIZAWKA DLA KONI LISAL M (zielona) - waga 10kg

Lizawka solna przeznaczona dla takich zwierząt jak cielęta powyżej 2 miesięcy, jałówki i buhajki hodowlane, krowy, opasy, buhaje rozpłodowe, owce i kozy: jagnięta i koźlęta odsadzone od matek, młodzież hodowlana i tuczona, owce i kozy matki, tryki i kozły rozpłodowe, zwierzyna płowa: w chowie wolnym, fermowym i ogrodach zoologicznych (jelenie, daniele, inne).