OCHRANIACZE PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (para) Zobacz większe

OCHRANIACZE PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (para)

Nowy produkt

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie! Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych. 

Więcej szczegółów

Czas realizacji do 14 dni

565,00 zł brutto

Więcej informacji

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie!

Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych.
Zapobiegły przedwczesnemu zakończeniu kariery wielu koni.
- Wykonane z neoprenu powlekanego nylonem – zapewniają komfort i ochronę przed drganiami.
- Bardzo trwałe – nie pękają i nie rozchodzą się.
- Zaokrąglone końcówki pasków pozwalają na łatwy chwyt i zapięcie.
- Rzepy ułatwiają zapięcie ochraniaczy. Wewnętrzna warstwa typu UltraShock™ gwarantuje ochronę całego obwodu nogi przed drganiami.
- Pasek pęcinowy chroni stawy pęcinowe.

Wiele ochraniaczy oferowanych przez innych producentów przypomina wyglądem SMB-II® firmy Professional’s Choice, ale nie gwarantują one tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wygody.
Ochraniacze SMB-II® chronią zewnętrzną część nogi konia przed ranami wynikającymi z uderzeń kopytem, uderzeń innych koni oraz spowodowanych przeszkodami terenowymi. Ochronę zapewnia neoprenowa warstwa zewnętrzna poprzez absorbowanie i rozpraszanie energii powstałej przy uderzeniach. Dodatkową ochronę stanowi warstwa materiału UltraShock™.   
Materiał UltraShock™ oraz zewnętrzna warstwa neoprenu posiadają właściwości rozciągające, dzięki którym pochłaniana jest energia uderzenia. Badania wykonane na Oklahoma State University wykazały, że ochraniacze SMB-II® pochłaniają 26% energii wytworzonej w momencie uderzenia.
Zapinany na rzep pasek pęcinowy rozciąga się przy każdym uderzeniu kopyta o ziemię, pozwalając tym samym na pełny ruch stawu pęcinowego i chroniąc pęcinę przed przeciążeniami. Pasek jest bardzo trwały, dzięki czemu może się rozciągać dziesiątki tysięcy razy bez utraty swoich pierwotnych właściwości.

Bordowe Czarne Limonka Niebieski


Wymiary:
- X-Small – obwód: 23,0 cm; wysokość: 24,0 cm; dla kucyków
- Small – obwód: 25,0 cm; wysokość: 26,0 cm; dla konia do 150 cm w kłębie
- Medium – obwód: 30,0 cm; wysokość: 28,0 cm; dla konia od 150 cm do 165 cm w kłębie
- Large – obwód: 33,0 cm; wysokość: 30,0 cm; dla konia od 165 cm do 178 cm w kłębie
- X-Large – obwód: 36 cm; wysokość: 36,0 cm, dla koni powyżej 178 cm w kłębie.


Cena za parę.

Producent: Professional's Choice USAJak odpowiednio dobrać ochraniacze SMB 2?

Ochraniacze SMB II firmy Professional’s Choice są tak skonstruowane, by pasowały zarówno na przednie, jak i tylne nogi. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru ochraniaczy. W przeciwnym razie nie będą one spełniały swojej roli w sposób optymalny.

Producent podaje dwa wymiary: obwód i wysokość ochraniacza. Obwód jest wymiarem ważniejszym, gdyż ochraniacz musi dopasować się do nogi konia, a końcówki powinny zachodzić na siebie na ok. 1,3-3,8 cm, by mógł działać efektywnie. Oczywiście podczas pobierania pomiarów wysokość konia i typ jego budowy będą miały znaczenie, ale nie determinujące.

Ogólna zasada jest taka, że koń będzie używał innego rozmiaru ochraniaczy na przednie nogi i innego na tylne. W przypadku ochraniaczy Professional’s Choice najczęściej jest tak, że dorosłe konie używają ochraniaczy w rozmiarze medium (M) na przednie nogi i large (L) na tylne. Jeśli natomiast producent nie precyzuje różnicy w obwodzie pęciny, to konie mogą używać tych samych ochraniaczy na przednie i tylne nogi.

Jeśli nadal nie jesteście pewni, jaki rozmiar wybrać, zmierzcie obwód pęciny przedniej i tylnej nogi w jej najszerszym punkcie. Następnie wybierzcie rozmiar ochraniacza, który jest najbliższy waszemu pomiarowi, ale wybierając obwód większy od obwodu rzeczywistego. Na przykład, jeśli Wasz koń ma obwód pęciny 27 cm (przód) i 29 cm (tył), zaleca się wybór ochraniaczy medium (M) zarówno na przednie, jak i tylne nogi.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

OCHRANIACZE PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (para)

OCHRANIACZE PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 2 (para)

Sports Medicine Boot II to obecnie najlepiej sprzedające się końskie ochraniacze na świecie! Od momentu wprowadzenia na rynek zapewniają ochronę koniom startującym w każdej możliwej dyscyplinie: polo, skokach, reiningu, barrel racingu czy rajdach długodystansowych.