ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht Zobacz większe

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

Nowy produkt

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce. Irish Veterinary Journal

Więcej szczegółów

Czas realizacji do 14 dni

85,00 zł brutto

Więcej informacji

Nowa interesująca pozycja książkowa specjalistycznego wydawnictwa Świadome Jeździectwo.

Poniżej opinie fachowców.

Irish Veterinary Journal: Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce.

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Autorka w jasny sposób ukazuje, jakie są przyczyny zachowań, które często interpretujemy jako złośliwość lub efekt złego charakteru konia. Dodatkowym atutem jest silne wsparcie metodologiczno-badawcze. Czytelnik może zapoznać się ze specyfiką kształtowania się zachowań koni, dowiaduje się, jak diagnozować zaburzenia i jak postępować w przypadku problemów. To książka dla każdej osoby o otwartym umyśle, która ma w sobie gotowość do spojrzenia na konia jak na istotę żywą, myślącą, mającą własne potrzeby fizjologiczne i psychiczne. Spełnienie tych właśnie potrzeb jest warunkiem koniecznym nie tylko do tego, by koń funkcjonował w zdrowiu przez długie lata, lecz także, by uczył się efektywniej i otworzył na kontakt z człowiekiem. Świadome wykorzystanie wiedzy z zakresu behawioryzmu pozwoli nam na budowanie prawdziwego porozumienia z koniem.
Joanna Denus
psycholog

Książka Zachowania koni to opracowanie, które wypełnia istotną lukę w piśmiennictwie jeździecko-hodowlanym, ukazując behawior koni w realiach świata, który stworzył tym zwierzętom człowiek. Pomaga użytkownikom koni nie tylko spojrzeć na ich zachowania z punktu widzenia ewolucyjnych uwarunkowań, ale także dostosować się do ich naturalnego odczuwania i zdolności pojmowania. Kompleksowe podejście Autorki przyczyni się do lepszego zrozumienia natury koni.
dr Marcin Komosa
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Niedostateczna wiedza na temat zachowania koni to nie tylko problem entuzjastów rozpoczynających przygodę z nimi, lecz także doświadczonych koniarzy. Niniejsza książka pozwala poznać i zrozumieć zachowania koni, a także ich naturalne potrzeby, co stanowi podstawę do zapewnienia im dobrostanu. Oprócz uzupełniania i porządkowania wiedzy o zachowaniu koni, autorka koncentruje się na wyjaśnianiu przyczyn, a także na dostarczaniu wiedzy i sposobów rozwiązywania problemów z zachowaniem oraz zapobieganiu ich wystąpieniu. Wiedza ta, a także znajomość behawioralnych reakcji koni na szkolenie, użytkowanie i warunki utrzymania, powinna należeć do kanonu wiedzy hipologicznej każdego, kto zajmuje się tymi zwierzętami.
Ze wstępu dr. Jacka Łojka
SGGW w Warszawie

Książka, w której główny akcent położony jest na zachowanie konia. To nowoczesne spojrzenie, uwzględniające w praktyce wielką zmianę w naszym podejściu do zwierząt. W zwierzęciu widzimy istotę obdarzoną psychiką... wreszcie!
Prof. dr hab. Wojciech Pisula
Collegium Humanitatis

Książka dr Margit H. Zeitler-Feicht to systematyczny i przejrzysty wykład z zakresu behawioryzmu koni. Autorka klasyfikuje, a następnie interpretuje zachowania, które obserwujemy w naturze oraz podczas użytkowania koni. Posiłkując się własnymi badaniami, objaśnia przyczyny, omawia sposoby zapobiegania zachowaniom niepożądanym i ich korygowania w kontekście sposobów uczenia się koni. Właściwe rozumienie zachowań koni to podstawa bezpiecznego użytkowania i efektywnego szkolenia tych zwierząt, dlatego zachęcam do zapoznania się z książką Zachowania koni.
dr n. wet. Krzysztof Skorupski

Autor: Margit H. Zeitler-Feicht

Tłumaczenie: Dagmara Matuszak

Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo

Format: 22cm x 27cm, stron: 230, oprawa twarda z obwolutą.
Ilustracje: kolorowe fotografie, czarno-białe i kolorowe rysunki
Wydanie: luty 2014
ISBN: 978-83-62764-06-8

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 14 dni

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce. Irish Veterinary Journal