ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht Zobacz większe

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

Nowy produkt

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce. Irish Veterinary Journal

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

W magazynie

85,00 zł brutto

Więcej informacji

Nowa interesująca pozycja książkowa specjalistycznego wydawnictwa Świadome Jeździectwo.

Poniżej opinie fachowców.

Irish Veterinary Journal: Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce.

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Autorka w jasny sposób ukazuje, jakie są przyczyny zachowań, które często interpretujemy jako złośliwość lub efekt złego charakteru konia. Dodatkowym atutem jest silne wsparcie metodologiczno-badawcze. Czytelnik może zapoznać się ze specyfiką kształtowania się zachowań koni, dowiaduje się, jak diagnozować zaburzenia i jak postępować w przypadku problemów. To książka dla każdej osoby o otwartym umyśle, która ma w sobie gotowość do spojrzenia na konia jak na istotę żywą, myślącą, mającą własne potrzeby fizjologiczne i psychiczne. Spełnienie tych właśnie potrzeb jest warunkiem koniecznym nie tylko do tego, by koń funkcjonował w zdrowiu przez długie lata, lecz także, by uczył się efektywniej i otworzył na kontakt z człowiekiem. Świadome wykorzystanie wiedzy z zakresu behawioryzmu pozwoli nam na budowanie prawdziwego porozumienia z koniem.
Joanna Denus
psycholog

Książka Zachowania koni to opracowanie, które wypełnia istotną lukę w piśmiennictwie jeździecko-hodowlanym, ukazując behawior koni w realiach świata, który stworzył tym zwierzętom człowiek. Pomaga użytkownikom koni nie tylko spojrzeć na ich zachowania z punktu widzenia ewolucyjnych uwarunkowań, ale także dostosować się do ich naturalnego odczuwania i zdolności pojmowania. Kompleksowe podejście Autorki przyczyni się do lepszego zrozumienia natury koni.
dr Marcin Komosa
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Niedostateczna wiedza na temat zachowania koni to nie tylko problem entuzjastów rozpoczynających przygodę z nimi, lecz także doświadczonych koniarzy. Niniejsza książka pozwala poznać i zrozumieć zachowania koni, a także ich naturalne potrzeby, co stanowi podstawę do zapewnienia im dobrostanu. Oprócz uzupełniania i porządkowania wiedzy o zachowaniu koni, autorka koncentruje się na wyjaśnianiu przyczyn, a także na dostarczaniu wiedzy i sposobów rozwiązywania problemów z zachowaniem oraz zapobieganiu ich wystąpieniu. Wiedza ta, a także znajomość behawioralnych reakcji koni na szkolenie, użytkowanie i warunki utrzymania, powinna należeć do kanonu wiedzy hipologicznej każdego, kto zajmuje się tymi zwierzętami.
Ze wstępu dr. Jacka Łojka
SGGW w Warszawie

Książka, w której główny akcent położony jest na zachowanie konia. To nowoczesne spojrzenie, uwzględniające w praktyce wielką zmianę w naszym podejściu do zwierząt. W zwierzęciu widzimy istotę obdarzoną psychiką... wreszcie!
Prof. dr hab. Wojciech Pisula
Collegium Humanitatis

Książka dr Margit H. Zeitler-Feicht to systematyczny i przejrzysty wykład z zakresu behawioryzmu koni. Autorka klasyfikuje, a następnie interpretuje zachowania, które obserwujemy w naturze oraz podczas użytkowania koni. Posiłkując się własnymi badaniami, objaśnia przyczyny, omawia sposoby zapobiegania zachowaniom niepożądanym i ich korygowania w kontekście sposobów uczenia się koni. Właściwe rozumienie zachowań koni to podstawa bezpiecznego użytkowania i efektywnego szkolenia tych zwierząt, dlatego zachęcam do zapoznania się z książką Zachowania koni.
dr n. wet. Krzysztof Skorupski

Autor: Margit H. Zeitler-Feicht

Tłumaczenie: Dagmara Matuszak

Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo

Format: 22cm x 27cm, stron: 230, oprawa twarda z obwolutą.
Ilustracje: kolorowe fotografie, czarno-białe i kolorowe rysunki
Wydanie: luty 2014
ISBN: 978-83-62764-06-8

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 14 dni

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

ZACHOWANIA KONI - Margit H. Zeitler-Feicht

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce. Irish Veterinary Journal