Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Według Lynn Acton konie pragną bezpieczeństwa i więzi stadnych. Chcą mieć godnych zaufania przywódców, którzy ich obronią nie tylko przed niebezpieczeństwem, ale też przed stresem.
Odpowiedzi udzielane przez Christopha Hessa przekonają Czytelnika, że autorowi leży na sercu jeździectwo zgodne z naturą konia, dlatego stara się także przy każdej okazji wzbogacać wiedzę o koniach.
Dwie przyjaciółki: Ida i Julka, zwariowana siostra Pola, niespodziewana przeprowadzka do innego kraju i wielka pasja - konie... Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej z pięknymi, wykonanymi piórkiem, ilustracjami Artura Gołębiowskiego.
Janet L. Jones, neurobiolog i doświadczona trener, prostym językiem pisze o tym, jak odmiennie konie i ludzie postrzegają świat, a także wyjaśnia, na czym polegają różnice w ich możliwościach psychicznych (procesach postrzegania, nauce, zaufaniu czy skupieniu uwagi).
Książka Jec Ballou wprowadza świeże, nowe podejście w branży. Sprawia ona, że wiedza i narzędzia profesjonalistów są dostępne dla każdego kompetentnego amatora.
Umiejętna i subtelna komunikacja między jeźdźcem a koniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jeździec wypracował elastyczny i zrównoważony dosiad. Podstawą jazdy konnej jest osiągnięcie harmonii pomiędzy oboma partnerami.
Trzecia część opowieści o Szogunie – niezwykłym „koniu na receptę”. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów.
Amy razem z Piorunem, wspaniałym siwkiem, którego dostała od ojca, zaczyna wreszcie odnosić sukcesy na parkurze. Nie wszystko się jednak układa. Życie w Heartlandzie nie polega tylko na zajmowaniu się takimi końmi jak Piorun, a pomoc pokrzywdzonym przez los zwierzętom wymaga czasu, poświęcenia i cierpliwości.
Treg to nie tylko przyjaciel Amy, ale i nieoceniony współpracownik Heartlandu. Niestety ojciec Trega, nie rozumie pasji swego syna. Pracuje jako kierowca, wkrótce może jednak stracić pracę. Tym razem bowiem ma przewieźć konie w fatalnych warunkach.