Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Ćwiczenia - odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu - są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych: „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”.
Heartland do schronisko dla koni wtulone pomiędzy wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju – tam leczone są blizny przeszłości, tam przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.
Od autora: W książce tej podjąłem próbę przybliżenia i wyjaśnienia psychologicznych czynników związanych z treningiem i szkoleniem koni. Poruszane zagadnienia na pewno pomogą poprawić stosowane metody pracy z koniem.
Ponad dziesięć lat temu, gdy szukałam nowych dróg rozwoju dla siebie i mojego konia, natknęłam się na książkę Mary Wanless. Zaintrygowało mnie podejście rozbierające naukę jazdy konnej na czynniki pierwsze w oparciu o badania tego, co robią jeźdźcy ze światowej czołówki, w przeciwieństwie do tego co mówią, że robią.
Bogato ilustrowana książka, która pokazuje jeźdźcom, jak stworzyć bezpieczny, urozmaicony, ciekawy, skuteczny i realistyczny program szkoleniowy.
Konie nieprzerwanie wysyłają sygnały o swoim stanie zdrowia, komforcie, odżywieniu i zachowaniu. Sztuką jest je wychwytywać, zrozumieć i wykorzystywać. „Sygnały koni" podpowiadają, jak to zrobić.
Heartland to wtulone między wzgórza Virginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To miejsce gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.
W „Partnerstwie doskonałym” czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania dotyczące umysłu koni i świata w jakim żyją. Czy konie naprawdę są tak różne od nas i innych zwierząt? Jak odbierają świat? Jak rozwiązują problemy? Jakich doświadczają emocji? Jak komunikują się między sobą?
55 ćwiczeń korekcyjnych dla koni. Rozwiązywanie problemów posturalnych, poprawa wzorców ruchowych i stabilizacji oraz zapobieganie kontuzjom.
Heartland to wtulone między wzgórza Virginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To miejsce gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.
Każdy ruch konia – drgnięcie skóry, rozszerzenie nozdrzy, mrugnięcie, machnięcie ogonem – może być gestem o wielkim znaczeniu. Ludzie zazwyczaj lekceważą albo mylnie interpretują te sygnały, co nieuchronnie prowadzi do dezorientacji konia i frustracji człowieka.
Przy pomocy przejrzystych zdjęć i rysunków niniejsza książka krok po kroku objaśnia prawidłowe, a jednocześnie niezwykle proste metody pracy z koniem w ręku. Szczególną uwagę poświęcono opisom chodów bocznych, które odgrywają kluczową rolę w procesie gimnastykowania, a także przygotowania konia do nauki trudniejszych figur.
Odpowiedzi udzielane przez Christopha Hessa przekonają Czytelnika, że autorowi leży na sercu jeździectwo zgodne z naturą konia, dlatego stara się także przy każdej okazji wzbogacać wiedzę o koniach.
Dwie przyjaciółki: Ida i Julka, zwariowana siostra Pola, niespodziewana przeprowadzka do innego kraju i wielka pasja - konie... Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej z pięknymi, wykonanymi piórkiem, ilustracjami Artura Gołębiowskiego.
Według Lynn Acton konie pragną bezpieczeństwa i więzi stadnych. Chcą mieć godnych zaufania przywódców, którzy ich obronią nie tylko przed niebezpieczeństwem, ale też przed stresem.