Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Bohaterką jest Charlotte, która mieszka w pobliżu stadniny. Konie są dla niej całym światem. Kiedy jej ulubieniec Gento zostaje sprzedany, dziewczynka obiecuje sobie, że nigdy więcej nie dosiądzie żadnego konia, aż... trafia na francuską wyspę Noirmoutier na wybrzeżu Atlantyku.
W swojej książce Cherry Hill zawarła wskazówki niezbędne do osiągnięcia biegłości w rozumieniu koni. Myśleć jak koń nauczy czytelnika, że stosowanie zrozumiałych dla zwierzęcia metod zaprocentuje obopólnym poczuciem bezpieczeństwa, niezbędnym do zbudowania trwałej i głębokiej relacji.
Konie ofiarowane dzieciom, konie cugowe i fornalskie, dworskie i chłopskie, konie z Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu, no i wreszcie konie pułku kawalerii austriackiej. Dziś już, kiedy koń ustąpił drogi samochodom, miłość do niego jest tylko pewnego typu hobby niektórych ludzi.
„Zabiegi lekarsko-weterynaryjne u koni. Kompendium” to nieodzowne narzędzie dla każdego lekarza weterynarii zajmującego się leczeniem koni w praktyce. Z tą książką sprostasz codziennym wyzwaniom!
Książka stanowi bardzo cenną pozycję dla wszystkich profesjonalistów pracujących z końmi: lekarzy weterynarii, trenerów i jeźdźców, naukowców, fizykoterapeutów oraz wykładowców na kursach jeździeckich, a także dla tych miłośników koni, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o budowie i ruchu konia.
Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia. Trudno wymienić problem behawioralny, który nie został opisany w tej książce. Irish Veterinary Journal
Książka przedstawia nowe podejście do jeździectwa oparte na poszukiwaniu harmonii oraz porozumienia z koniem. Większa część jest poświęcona przygotowaniu mentalnemu jeźdźca.
„Choroby układu nerwowego koni" zostały napisane z myślą o tych lekarzach weterynarii, którzy mają praktyki mieszane i dla których chory koń jest tylko jednym z różnych pacjentów, a nie przedstawicielem jedynego gatunku, leczonego przez specjalistę chorób koni.
Dwutomowa reedycja dzieła wydanego po raz pierwszy w 1931 roku. W tym obszernym podręczniku Władysław Hofman zawarł wszystko to, co ówczesny kawalerzysta czy artylerzysta powinien wiedzieć o użytkowanych koniach.
Czasem życie zmusza nas do bycia silnym, ale… ile można? Dotychczas Magda dała z siebie bardzo wiele. Teraz już chyba nikt się nie zdziwi, że ta młoda i dzielna kobieta powie w końcu DOSYĆ! Ile można naginać karku? Jak długo można oszukiwać samego siebie i tłumaczyć, że kiedyś wszystko będzie dobrze?
Podręcznik budowy i biomechaniki konia przedstawia współdziałanie kości i mięśni podczas ruchu, praktyczne ćwiczenia gimnastyczne i rozciągające, poprawiające elastyczność konia.
Dr Gerd Heuschmann zestawił, zbadał i wypróbował informacje z wielu dawnych publikacji i własnych badań, łącząc je z wiedzą na temat anatomii i biomechaniki ruchu konia. Wyniki tej pracy po raz pierwszy ukazują się drukiem – w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego jeźdźca.
W książce omówiono przyczyny, sposoby diagnozowania oraz leczenie zachowawcze schorzeń kolkowych u koni. Uwzględniono m.in. zaburzenia czynnościowo-trawienne, niedrożności strangulacyjne, stany zapalne i owrzodzenia żołądka i jelit.
Dwutomowa reedycja dzieła wydanego po raz pierwszy w 1931 roku. W tym obszernym podręczniku Władysław Hofman zawarł wszystko to, co ówczesny kawalerzysta czy artylerzysta powinien wiedzieć o użytkowanych koniach. Tom 2.
Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.