Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Trening jeździecki pod okiem najlepszych 10 trenerów jeździectwa. Wskazówki pomagające w doskonaleniu jazdy konnej. Opisane są takie tematy jak: rozluźnienie, równowaga czy płochliwość.
Książka opisuje doświadczenia z programów rozwojowych z końmi (Horse Assisted Education), w których – w ciągu ostatnich 10 lat – wzięli udział menedżerowie z kilkuset polskich i zagranicznych firm najróżniejszych branż.
Ten przystępny podręcznik pomoże wszystkim jeźdźcom poprawnie kształtować dobre nawyki podczas treningów, co pozwoli zabłysnąć na następnych zawodach skokowych lub WKKW. Opis ćwiczeń zawiera szczegółowe instrukcje oraz czytelne ilustracje, a także dokładne omówienie celu i strategii sesji szkoleniowej.
Ponadczasowa, kultowa seria hippiczna rozgrywająca się w malowniczych górach północnej Szkocji. Wyraziste charaktery postaci i nawiązania do celtyckiej mitologii tworzą magiczny, niezapomniany klimat.
Gillian Higgins wykorzystując swoją autorską technikę malowania na koniach, pokazuje, w jaki sposób poszczególne układy ciała współpracują ze sobą, wpływając na wydajność organizmu i ograniczając ryzyko urazów.
Czasem trzeba porzucić wszystko, żeby odnaleźć drogę do własnego świata. Sprawdzone przyjaciółki, dobrze płatna praca i kochający facet – czy może być coś ważniejszego? Magda była zadowolona ze swego życia… do czasu gdy w drzwiach jej mieszkania stanęła teściowa z walizkami. A to dopiero początek nieoczekiwanych zmian w jej życiu…
Wojna polsko-niemiecka 1939 roku stanowi ostatni rozdział działań samodzielnej, zwanej również strategiczną, kawalerii w operacjach wojennych. Kawaleria Rzeczypospolitej Polskiej zamknęła ten rozdział ostatecznie, na zawsze - była ona ostatnią kawalerią samodzielną w czystej formie spośród kawalerii wszystkich większych państw świata.
Jeździecka Dolina Zbrosławice, czyli o koniach, ludziach i PRL-u to historia o czasach, kiedy władza traktowała jazdę wierzchem jak fanaberię przedwojennych ziemian i o tych, którzy taki sposób myślenia zmieniali. Trzysta stron, sporo zdjęć, nieznane dokumenty, fakty, anegdoty i wydarzenia, które brzmią jak bajki choć nimi nie są.
Opracowanie jest próbą całościowego ujęcia problemu militarnego wykorzystywania koni w historycznych dziejach Naszego Narodu, poczynając od epoki Pierwszych Piastów i kończąc na 1947 roku, kiedy rozformowano ostatnie jednostki polskiej kawalerii.
W poszukiwaniu równowagi to owoc wielu lat pracy autora jako lekarza weterynarii i prelegenta. Książka ukazuje związek między wyszkoleniem konia a sposobem jego użytkowania, jezdnościa i zdrowiem.
Z czego składa się koń? Kto rządzi w końskim stadzie? Czy koń mówi? W co można się bawić z koniem?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Przedstawia ona konia z innej perspektywy niż jeździectwo.
Jakie są podstawowe elementy ujeżdżenia? Jak je wypracować? W jakiej kolejności rozwijać te elementy w trakcie szkolenia? Jaki jest cel ćwiczeń i figur ujeżdżeniowych? Kiedy są one użyteczne, a kiedy szkodliwe? Jak nauczyć konia poszczególnych elementów?
Sięgając po „Zapomniane stadniny w Wachnówce na Kijowszczyźnie i w Suchowoli na Podlasiu” czytelnik ma okazję zapoznać się z niepublikowanymi dotychczas notatkami o przedwojennej stadninie w Suchowoli, sporządzonymi przez Stefana Marię Gromnickiego - kierownika stadniny przed wybuchem II wojny światowej.
Rzetelne i szczegółowe omówienia sposobu działania i skutków używania rozmaitych rodzajów ogłowi i siodeł uzupełniają liczne kolorowe zdjęcia i dokładne rysunki. Co ważne, całość, podobnie jak w przypadku „Kopyt doskonałych”, napisana jest w stylu pasjonującego wykładu i świetnie się czyta. To książka, na którą od dawna czekali właściciele koni.
Biomechanika to nauka łącząca działy fizyki i biologii, zajmująca się ruchem w odniesieniu do żywych organizmów.Przyczynami ruchu żywego organizmu są siły zewnętrzne - siła grawitacji (ciężkości) i siły wewnętrzne - siła mięśni. Skutkiem działania tych sił jest zmiana położenia całego organizmu lub jego części, lub jego odkształcenie.