OCHRANIACZE PROFCHOICE SMB COMBO BOOTS

Nowy produkt

Sports Medicine Combo Boots jest wynikiem długotrwałych badań, przeprowadzonych przez ekspertów Professional's Choice. Ochraniacze są połączeniem właściwości popularnego modelu SMB z neoprenowymi kaloszami, stanowiącymi dodatkową ochronę końskich nóg.

Więcej szczegółów

895,00 zł brutto

Więcej informacji

Budowa Sports Medicine Combo Boots jest wynikiem długotrwałych badań, przeprowadzonych przez ekspertów Professional's Choice. Ochraniacze są połączeniem właściwości popularnego modelu SMB z neoprenowymi kaloszami, stanowiącymi dodatkową ochronę końskich nóg. Zastosowane w konstrukcji skórzane połączenie dwóch, podstawowych części sprawia, iż nie krępuje on właściwego ruchu stawów.

Właściwości:
- nylonowe wzmocnienia kaloszy sprawiają, iż ochraniacz nie ulega przetarciom w kontakcie z podłożem,
- wykonane z neoprenu o dużej gęstości, niezmiernie trwałego (nie pęka i nie kruszy się). Jego duża elastyczność sprawia, iż wracają do pierwotnego kształtu nawet po wielokrotnym użyciu,
- system Ultrashock„˘, ponadprzeciętna absorpcja wstrząsów i całkowita ochrona,
- materiał nie wchłaniający potu,
- łatwy system zapięć,

Kolor: czarny, biały

Rozmiar: M

Producent: Professional's Choice USA

Termin realizacji zamówienia: do 14 dni


Firma Professional's Choice powstała w 1976 r. w El Cajon w Kalifornii. Firma produkuje profesjonalny sprzęt jeździecki do jazdy klasycznej oraz western ridingu. Sukces wyrobów Professional's Choice wiąże się z najwyższą jakością oraz medycyną sportową - dzięki naciskowi kładzionemu na walory terapeutyczne oraz współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie, produkty tej firmy uważane są za jedne z najlepszych na świecie.

Professional's Choice oferuje akcesoria jeździeckie zapobiegające kontuzjom koni oraz wspomagające ich rehabilitację. W skład asortymentu wchodzą: - ochraniacze - potniki - popręgi - napierśniki - akcesoria i produkty ortopedyczne dla jeźdźców. W 2002 r. firma uzyskała licencję od firmy Wrangler na produkcję akcesoriów jeździeckich pod marką Wrangler oraz Twenty X. W ofercie znajdują się derki, siatki oraz ochraniacze przeciw muchom, torby na sprzęt jeździecki. Do najbardziej znanych wyrobów firmy zaliczane są ochraniacze serii „Sports Medicine Boots" oraz potniki serii „Air-Ride".

W 1990 r. badania prowadzone równolegle na uniwersytetach Wisconsin i Oklahoma State dowiodły, że ochraniacze „SMB" najlepiej chronią nogi konia i pochłaniają wstrząsy ze wszystkich ochraniaczy dostępnych na rynku. Dzieje się tak dzięki redukcji o 26% obciążeń ścięgien i stawów oraz użyciu materiału „Ultra-Shock", który charakteryzuje się systemem PMM (Primary Movable Memory) działającym jak swoista pamięć, dzięki której ochraniacze powracają do pierwotnego kształtu po każdej jego zmianie. Wprowadzone do sprzedaży w 1999 r. potniki „Air-Ride" zrewolucjonizowały rynek poprzez swoją konstrukcję - zbudowane z tysięcy komórek powietrznych tworzą swego rodzaju poduszkę powietrzną pomiędzy siodłem a grzbietem konia, tym samym zapobiegając ewentualnym kontuzjom konia.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

OCHRANIACZE PROFCHOICE SMB COMBO BOOTS

OCHRANIACZE PROFCHOICE SMB COMBO BOOTS

Sports Medicine Combo Boots jest wynikiem długotrwałych badań, przeprowadzonych przez ekspertów Professional's Choice. Ochraniacze są połączeniem właściwości popularnego modelu SMB z neoprenowymi kaloszami, stanowiącymi dodatkową ochronę końskich nóg.