TARNIK PODKUWNICZY SIMONDS HELLER EXCEL ORIGINAL

2301

Nowy produkt

Tarnik podkuwniczy Simonds Heller, model Excel Oryginal. Doskonałej jakości narzędzie wykonane z wysokogatunkowej wielokrotnie hartowanej stali.

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

W magazynie

265,00 zł brutto

Więcej informacji

Tarnik podkuwniczy Simonds Heller, model Excel Oryginal. Doskonałej jakości narzędzie wykonane z wysokogatunkowej wielokrotnie hartowanej stali.

Nowy tarnik firmy Simonds Helle eXcel Legend jest o 10% szerszy niż standardowy tarnik Legend, a jednocześnie lekki i wyważony.
Tarnik ma szorstką stronę, która jest przeznaczona do łatwego usuwania materiału przy niewielkim wysiłku ze środkowymi zębami, które mają otwartą strukturę, aby zapobiec zatykaniu, dzięki czemu tarnik jest szczególnie skuteczny podczas dużej wilgoci w powietrzu.

Dodatkowo dodano więcej zębów w każdym rzędzie, tak aby obejmowały całą powierzchnię dla większej wydajności i skuteczniejszego wyrównania kopyt
Z drugiej strony tarnik ma wiele przednich ostrzy z ostrymi krawędziami do dokładnego usuwania kopyt, pozostawiając gładkie wykończenie.

Tarnik łączy nacięcia w celu łatwego wyjmowania kopyt, co pozwala uniknąć zatykania i jest idealnym tarnikiem do polerowanego wykończenia.

Długość 350 mm.

Bez rękojeści.

Właściwości tarnika:
- Duży rozmiar zęba
- Luźne rozmieszczenie zębów
- Idealny do miękkiego rogu
- nie jest optymalny dla kopyt suchych

Sprzęt używany przez najlepszych podkuwaczy w Polsce.

Producent: Simonds Heller USA

Opakowanie zbiorcze: 5 sztuk.

O firmie:
W połowie XIX wieku przedsiębiorczy imigrant z Niemiec Elias Heller założył zakład produkcyjny, który stał się liderem wśród producentów narzędzi w zautomatyzowanej produkcji pilników i tarników. W 1955 roku firma Simonds Industries przejęła Heller Bros. i przez następne 50 lat produkowała tarniki i narzędzia dla różnych gałęzi przemysłu. Mustad przejął biznes tarników od firmy Simonds w 2006 roku i dzięki znaczącym inwestycjom w najnowocześniejsze procesy produkcyjne produkuje najwyższej jakości tarniki podkuwnicze dostępne obecnie na rynku.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

TARNIK PODKUWNICZY SIMONDS HELLER EXCEL ORIGINAL

TARNIK PODKUWNICZY SIMONDS HELLER EXCEL ORIGINAL

Tarnik podkuwniczy Simonds Heller, model Excel Oryginal. Doskonałej jakości narzędzie wykonane z wysokogatunkowej wielokrotnie hartowanej stali.