Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Każda chwila, którą spędzasz z koniem, stanowi okazję, żeby nauczyć go dobrych nawyków i rozwinąć jego szacunek do ciebie, zaufanie i chęć do współpracy. Wszystkie konie potrzebują nauki i treningu w postaci pracy z ziemi, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w stajni, ujeżdżalni i na padoku, jak podczas jazdy w terenie.
Praca podejmuje nie poruszany dotychczas w literaturze naukowej relacji jakie na przestrzeni wieków wytworzyły się między człowiekiem i koniem, a które bezpośrednio lub pośrednio znalazły swój wyraz w kulturze polskiego średniowiecza.
„Książka pełna zabawy: KONIE I KUCE” to doskonała pozycja dla wszystkich miłośników i miłośniczek koni oraz kuców! Jeśli wiesz, jak osiodłać konia lub co to jest umaszczenie konia i jakie są jego rodzaje.
Każdy, kto choć raz w życiu zaprzyjaźnił się z z końmi, wie, że są one wyjątkowo silne, łagodne i inteligentne.Aby jednak narysować swojego ukochanego konia, klacz ze źrebięciem czy konia w ruchu, potrzebne są odpowiednia wiedza i ćwiczenia.
Komentarz wydawcy: Wspaniałe, artystyczne zdjęcia koni arabskich wykonał Tadeusz Budziński, wybitny fotografik, szybownik, myśliwy, autor ponad 30 albumów, w tym: Bieszczady, Podkarpacie, Wilk, Hucuły. Konie z gór.
Autorka opisuje, jak wygląda start w zawodach rajdowych na poszczególnych dystansach, na czym polegają zadania serwisu w trasie i przed każdą bramką weterynaryjną, jak działają bramki i jaka jest rola lekarzy podczas zawodów, w których – nierzadko – życie konia bywa zagrożone.
Praktyka kliniczna: KONIE to książka napisana przez autorów z wieloletnim doświadczeniem, stanowiąca nieocenione źródło wiedzy dla lekarzy praktyków. Była to jedna z pierwszych książek, jakie kupiłem w Niemczech i wciąż korzystam z niej bardzo często. dr Maciej Przewoźny
Na początek najkrytyczniejsza z uwag: jeśli czytelnik spodziewa się monografii o samym koniu lipicańskim, to odrobinę się rozczaruje. Mamy bowiem do czynienia z reportażem, opowieścią o wojnach, naturze ludzkiej, genetyce i poniekąd geografii politycznej, na których tle przedstawione są dzieje lipicanów.
Książka uczy jeździectwa, łączności i zrozumienia na linii koń- człowiek. To jedna z nielicznych tego typu publikacji w Polsce. Każdy,kto jeździ konno, nieważne w jakim stylu, powinien tę książkę na półce posiadać.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą, jak sam tytuł wskazuje, poznać abecadło sztuki powożenia, a więc zarówno amatorów, jak i potencjalnych przyszłych zawodników tej dyscypliny, niekoniecznie mających „końskie” pochodzenie. Treść tego wydania została rozszerzona i uaktualniona, a niektóre rozdziały zastąpione nowymi.
W książce tej chcę zawrzeć pewną filozofię pracy z końmi, coś w rodzaju dekalogu. Uważam, że od tego powinien rozpoczynać się kontakt z koniem i jeżeli to, co piszę, trafi nawet do niewielkiej liczby ludzi zajmujących się końmi, będzie to tylko z korzyścią dla nich.
Bardzo obszerna „Monografia Stadniny Koni Krasne”, której autorką jest Izabela Rajca-Pisz. Książka ta powstała jesienią 2007 na okoliczność świętowania jubileuszu 150-lecia założenia Stadniny. Jest to jak dotąd pierwsza monografia książkowa o Stadninie Koni w Krasnem.
Kiedy wszystko zaczyna się układać, to nieomylny znak, że los już coś dla nas szykuje. Życie na wsi dalekie jest od sielanki, a starych problemów nie da się zostawić za nowymi drzwiami. Czy Magda do końca wiedziała, na co się decyduje? Czy nie zabraknie jej siły?
Książka stanowi doskonałe źródło wiedzy na temat zachowań koni oraz ich potrzeb związanych z żywieniem i utrzymaniem. Dowiesz się z niej, co zrobić, by dany system stajenny był ekonomiczny i odpowiadał naturalnym potrzebom koni.
Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.