BOLO OZDOBA WESTERN - MOTYW GŁOWA KONIA Z GRZYWĄ

Nowy produkt

Krawat western tzw. bolo. Motyw - Głowa duża z grzywą. Materiał: Srebro próba 925, skóra.

Więcej szczegółów

Czas realizacji od 2 do 21 dni

559,99 zł brutto

Więcej informacji

Krawat western tzw. bolo. Motyw - Duża głowa konia z grzywą

Materiał: srebro, skóra.

Surowiec: Srebro matowe - próba 925

Polskie srebro.

Waga: ok. 50 g (łeb konia)

Wymiary: 3,5x 6 cm (łeb konia)

Cena:
560 PLN (całość srebro)
259 PLN (mosiądz posrebrzany)

Termin realizacji zamówienia: od 2 dni do 3 tygodni.

Właściwości srebra: Ag, argentum, pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 47,masie atomowej 107,868, należy do grupy miedziowców, metal szlachetny o barwie białej, silnym połysku, kowalny, ciągliwy, temperatura topnienia 961,93°C,temperatura wrzenia 2212°C,gęstość 10,49 g/cm3. W naturze bardzo rzadko spotyka się srebro w stanie rodzimym. Najczęściej srebro występuje w związkach z innymi pierwiastkami, jak siarka, arsen, antymon, tworząc minerały: argentyt, pirargiryt, prustyt i inne. Oprócz tego srebro w ilości 0,01 – 0,03%, a nieraz nawet 0,1% stale towarzyszy rudom ołowiu i miedzi. Starożytni Egipcjanie posiadali kopalnie srebra w Nubii i Etiopii, a Grecy w Attyce. Rzymianie wydobywali srebro w Hiszpanii. Po odkryciu Ameryki konkwistadorzy hiszpańscy z początkiem XVI w. Zrabowali tam olbrzymie ilości srebra i przywieźli do Europy. W połowie XIX stulecia odkryto niezwykle bogate złoża srebra w Ameryce, co spowodowało olbrzymie obniżenie wartości srebra. Wtedy też srebro przestało być stosowane jako podkład kruszcowy dla pieniądza. W dzisiejszych czasach prawie całkowicie zaprzestano wydobywania srebra z rudy srebronośnej. Okazało się to zbyt kosztowne w stosunku do wartości kruszcu. Ponadto postęp techniki wydobywania i oczyszczania metali o dużym znaczeniu przemysłowym jak miedź, cynk i ołów, pozwolił na odzyskiwanie srebra jako produktu ubocznego, bez dodatkowych nakładów finansowych.

Właściwości: Srebro jest metalem białym o pięknym metalicznym połysku i niezwykłej łatwości polerowania. Jest bardzo miękkie, do wytwarzania przedmiotów jubilerskich używa się go łącznie z miedzią. Srebro oznacza się dużą kowalnością i klepalnością.Na powietrzu powierzchnia zmienia się bardzo nieznacznie, pod wpływem związków siarki szybko brunatnieje, lub czernieje, co spowodowane jest tworzeniem się siarczku srebrowego.'

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

BOLO OZDOBA WESTERN - MOTYW GŁOWA KONIA Z GRZYWĄ

BOLO OZDOBA WESTERN - MOTYW GŁOWA KONIA Z GRZYWĄ

Krawat western tzw. bolo. Motyw - Głowa duża z grzywą. Materiał: Srebro próba 925, skóra.