DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g Zobacz większe

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

2072

Nowy produkt

HORSEMIX MARE jest mieszanką paszową uzupełniającą dietetyczną przeznaczoną do uzupełnienia organizmu klaczy w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne, w okresach szczególnie dużego zapotrzebowania, kiedy niedobory występują najczęściej i mają niekorzystny wpływ na rozwój płodu, wydajność mleczną i późniejsze zaźrebienie.

Więcej szczegółów

58,00 zł brutto

Więcej informacji

U klaczy hodowlanej wyróżnia się trzy podstawowe stany fizjologiczne: czas zaźrebiania i niskiej źrebności, okres wysokiej źrebności oraz laktację. Podczas zaźrebiania i pierwszego trymestru ciąży potrzeby mineralne i witaminowe klaczy nie wzrastają tak znacznie (z wyjątkiem klaczy karmiącej). Jednakże zostało udowodnione, iż dodatek w paszy właśnie w tym okresie beta-karotenu oraz witaminy A i E mają bardzo korzystny wpływ na występowanie regularnego cyklu rujowego, skuteczne zaźrebienie i utrzymanie ciąży (odnotowano niższy % resorbcji).
Natomiast klacze wysokoźrebne i karmiące, ze względu na intensywny rozwój płodu po 200 dniu ciąży, a później karmienie sysaka i często ponowne krycie, mają najwyższe zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy spośród wszystkich stanów fizjologicznych u konia. Ponad to zaopatrzenie klaczy w ostatnim trymestrze ciąży w niezbędne składniki mineralne i witaminy ma niebagatelne znaczenie dla mającego się urodzić źrebaka – zaopatrujemy jego organizm przede wszystkim w te elementy, z których niedoborem przychodzi na świat i których deficyt występuje także w siarze – żelazo, miedź, selen, witamina A i E.
Również dopóki klacz ze źrebięciem nie będzie mogła skorzystać z pastwiska, preparat musi wyrównać poziom wszystkich składników w dawce.

MARE zawiera pełen zestaw makro- i mikroelementów oraz witamin potrzebnych dla klaczy we wszystkich trzech okresach fizjologicznych. Elementy te można podzielić na trzy grupy:
I grupa – witamina A i E, beta-karoten, selen, jod – jest to grupa elementów niezbędna do:
• prawidłowego funkcjonowania jajników
• przebiegu cyklu rujowego z wyraźnie zaznaczoną rują
• przygotowania macicy do zagnieżdżenia się kolejnego zarodka
• skutecznego pokrycia i utrzymania ciąży
II grupa – żelazo, miedź, cynk, selen, jod, witamina A i E – jest to grupa elementów:
• istotna dla klaczy karmiącej
• niezbędna dla źrebięcia, gdyż niedobór tych elementów u nowonarodzonego źrebaka oraz w mleku matki ma poważne konsekwencje na jego dalszy rozwój
III grupa – wapń, fosfor, witamina D – elementy te stabilizują rozwój układu kostnego, są niezbędne zarówno dla: 
• źrebięcia (wzrost i rozwój)
jak i dla:
• klaczy źrebnej oraz karmiącej ( źrebna klacz uruchamia własne rezerwy wapnia z kości do budowy szkieletu zarodka powodując jego niedobór w swoim organizmie)

Skład na 1 kg:

Beta-karoten 9 000 mg   Cynk 5 700 mg
Witamina A 5 000 000 jm   w tym z chelatu aminokwasowego 1 900 mg
Witamina D 77 000 jm   Mangan 3 700 mg
Witamina E 100 000 mg   Jod 38 mg
Witamina K 250 mg   Selen 14 mg
Kwas foliowy 300 mg   L-Lizyna 85 g
Wapń 280 g   DL-Metionina+Cystyna 60 g
Fosfor 93 g   Nienasycone kwasy tłuszczone OMEGA-3  
Żelazo 3 000 mg   Suszone drożdże piwne ad 1 000 g
w tym z chelatu aminokwasowego 1 000 mg      
Miedź 2 300 mg      
w tym z chelatu aminokwasowego 750 mg      

Dawkowanie:
Preparat należy zmieszać z poranną dawką paszy treściwej.
Podawać:
20g/dzień/klacz (4 miarki)
30-40g/dzień/klacz (6-8 miarek) - w przypadku, gdy preparat jest jedynym dodatkiem uzupełniającym do dawki złożonej tylko z siana i owsa, a klacz aktualnie nie korzysta z pastwiska
Zalecany czas stosowania: od ostatniej części ciąży do momentu potwierdzenia kolejnej ciąży.
Przed zastosowaniem mieszanki lub przed przedłużeniem okresu stosowania należy zasięgnąć opinii specjalisty ds. żywienia lub lekarza weterynarii.

Termin realizacji zamówienia: od 2 do 4 dni.Produkt polski.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

HORSEMIX MARE jest mieszanką paszową uzupełniającą dietetyczną przeznaczoną do uzupełnienia organizmu klaczy w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne, w okresach szczególnie dużego zapotrzebowania, kiedy niedobory występują najczęściej i mają niekorzystny wpływ na rozwój płodu, wydajność mleczną i późniejsze zaźrebienie.

Produkty powiązane