DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g Zobacz większe

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

2072

Nowy produkt

HORSEMIX MARE jest mieszanką paszową uzupełniającą dietetyczną przeznaczoną do uzupełnienia organizmu klaczy w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne, w okresach szczególnie dużego zapotrzebowania, kiedy niedobory występują najczęściej i mają niekorzystny wpływ na rozwój płodu, wydajność mleczną i późniejsze zaźrebienie.

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

W magazynie

86,00 zł brutto

Więcej informacji

U klaczy hodowlanej wyróżnia się trzy podstawowe stany fizjologiczne: czas zaźrebiania i niskiej źrebności, okres wysokiej źrebności oraz laktację. Podczas zaźrebiania i pierwszego trymestru ciąży potrzeby mineralne i witaminowe klaczy nie wzrastają tak znacznie (z wyjątkiem klaczy karmiącej). Jednakże zostało udowodnione, iż dodatek w paszy właśnie w tym okresie beta-karotenu oraz witaminy A i E mają bardzo korzystny wpływ na występowanie regularnego cyklu rujowego, skuteczne zaźrebienie i utrzymanie ciąży (odnotowano niższy % resorbcji).
Natomiast klacze wysokoźrebne i karmiące, ze względu na intensywny rozwój płodu po 200 dniu ciąży, a później karmienie sysaka i często ponowne krycie, mają najwyższe zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy spośród wszystkich stanów fizjologicznych u konia. Ponad to zaopatrzenie klaczy w ostatnim trymestrze ciąży w niezbędne składniki mineralne i witaminy ma niebagatelne znaczenie dla mającego się urodzić źrebaka – zaopatrujemy jego organizm przede wszystkim w te elementy, z których niedoborem przychodzi na świat i których deficyt występuje także w siarze – żelazo, miedź, selen, witamina A i E.
Również dopóki klacz ze źrebięciem nie będzie mogła skorzystać z pastwiska, preparat musi wyrównać poziom wszystkich składników w dawce.

MARE zawiera pełen zestaw makro- i mikroelementów oraz witamin potrzebnych dla klaczy we wszystkich trzech okresach fizjologicznych. Elementy te można podzielić na trzy grupy:
I grupa – witamina A i E, beta-karoten, selen, jod – jest to grupa elementów niezbędna do:
• prawidłowego funkcjonowania jajników
• przebiegu cyklu rujowego z wyraźnie zaznaczoną rują
• przygotowania macicy do zagnieżdżenia się kolejnego zarodka
• skutecznego pokrycia i utrzymania ciąży
II grupa – żelazo, miedź, cynk, selen, jod, witamina A i E – jest to grupa elementów:
• istotna dla klaczy karmiącej
• niezbędna dla źrebięcia, gdyż niedobór tych elementów u nowonarodzonego źrebaka oraz w mleku matki ma poważne konsekwencje na jego dalszy rozwój
III grupa – wapń, fosfor, witamina D – elementy te stabilizują rozwój układu kostnego, są niezbędne zarówno dla: 
• źrebięcia (wzrost i rozwój)
jak i dla:
• klaczy źrebnej oraz karmiącej ( źrebna klacz uruchamia własne rezerwy wapnia z kości do budowy szkieletu zarodka powodując jego niedobór w swoim organizmie)

Skład na 1 kg:

Beta-karoten 9 000 mg   Cynk 5 700 mg
Witamina A 5 000 000 jm   w tym z chelatu aminokwasowego 1 900 mg
Witamina D 77 000 jm   Mangan 3 700 mg
Witamina E 100 000 mg   Jod 38 mg
Witamina K 250 mg   Selen 14 mg
Kwas foliowy 300 mg   L-Lizyna 85 g
Wapń 280 g   DL-Metionina+Cystyna 60 g
Fosfor 93 g   Nienasycone kwasy tłuszczone OMEGA-3  
Żelazo 3 000 mg   Suszone drożdże piwne ad 1 000 g
w tym z chelatu aminokwasowego 1 000 mg      
Miedź 2 300 mg      
w tym z chelatu aminokwasowego 750 mg      

Dawkowanie:
Preparat należy zmieszać z poranną dawką paszy treściwej.
Podawać:
20g/dzień/klacz (4 miarki)
30-40g/dzień/klacz (6-8 miarek) - w przypadku, gdy preparat jest jedynym dodatkiem uzupełniającym do dawki złożonej tylko z siana i owsa, a klacz aktualnie nie korzysta z pastwiska
Zalecany czas stosowania: od ostatniej części ciąży do momentu potwierdzenia kolejnej ciąży.
Przed zastosowaniem mieszanki lub przed przedłużeniem okresu stosowania należy zasięgnąć opinii specjalisty ds. żywienia lub lekarza weterynarii.

Produkt polski.

KATALOG PRODUKTÓW DLA KONI DOLFOS

O firmie:
Dolfos to w 100% polska firma, założona przez lekarzy weterynarii, tworząca kompleksową ofertę preparatów dla zwierząt towarzyszących. Istnieje na rynku od wielu lat, oferując najwyższej jakości produkty, opracowane przy współudziale specjalistów z zakresu żywienia zwierząt, lekarzy weterynarii i technologów.
Miłość do zwierząt to pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zwierzaki i ich dobre samopoczucie to priorytet firmy.

Produkty, które oferowane przez firmę Dolfos, wytwarzane są z bezpiecznych składników, o skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi, gwarantując ich maksymalne przyswajanie: witamin, makro- i mikroelementów w formach nieorganicznych i organicznych, aminokwasów, enzymów, naturalnych ekstraktów, probiotyków. Surowce, które przechodzą szczegółową weryfikację w naszym laboratorium, pozyskiwane są od renomowanych dostawców zarówno z Polski jak i całego świata.

Produkcja odbywa się w zakładach wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne, a profesjonalny personel czuwa nad jakością poprzez specjalistyczny system kontroli.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

DOLFOS HORSEMIX MARE - opakowanie 500g

HORSEMIX MARE jest mieszanką paszową uzupełniającą dietetyczną przeznaczoną do uzupełnienia organizmu klaczy w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne, w okresach szczególnie dużego zapotrzebowania, kiedy niedobory występują najczęściej i mają niekorzystny wpływ na rozwój płodu, wydajność mleczną i późniejsze zaźrebienie.

Produkty powiązane