OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 3 (para) Zobacz większe

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 3 (para)

Nowy produkt

Ochraniacze SMB-3™ to połączenie dwóch najlepiej sprzedających się ochraniaczy na świecie: standardowego modelu SMB II® oraz nowszego modelu SMB Elite™.

Więcej szczegółów

Czas realizacji od 2 do 14 dni

635,00 zł brutto

Więcej informacji

Ochraniacze SMB-3™ to połączenie dwóch najlepiej sprzedających się ochraniaczy na świecie: standardowego modelu SMB II® oraz nowszego modelu SMB Elite™.

Wykonane są z neoprenu powlekanego nylonem, a warstwa wewnętrzna to znany z wcześniejszych modeli materiał UltraShock™. Tego typu konstrukcja zapewnia optymalną ochronę kości śródręcza i śródstopia oraz ścięgien poprzez tłumienie energii wytworzonej przy ruchu konia. Zapinany na rzep pasek pęcinowy rozciąga się przy każdym uderzeniu kopyta o ziemię, pozwalając tym samym na pełny ruch stawu pęcinowego i chroniąc pęcinę przed przeciążeniami.

Ochraniacze SMB-3™ posiadają lekkie wycięcie w dolnej partii, które pozwala idealnie dopasować ochraniacz do kaloszków Professional’s Choice. Elementem charakterystycznym jest także obszycie ochraniaczy wykonane z lycry. Umożliwia ono lepsze dopasowania ochraniacza do nogi konia oraz zapobiega dostawaniu się brudu pomiędzy nogę i ochraniacz.

- Obszycie z lycry – lepsze dopasowanie i ochrona przed brudem
- Wielowarstwowa budowa z neoprenową warstwą zewnętrzną oraz wewnętrzną warstwą typu UltraShock™, dzięki czemu ochronie podlega cały obwód nogi
- Warstwa UltraShock™ pochłania ponad 26% energii wytwarzanej przy uderzeniach kopyta.
- Zapinany na rzep pasek pęcinowy rozciąga się przy każdym uderzeniu kopyta o ziemię, pozwalając tym samym na pełny ruch stawu pęcinowego i chroniąc pęcinę przed przeciążeniami.

Wymiary:
- Small  - obwód: 24,10 cm; wysokość: 25,4 cm; dla konia do 150 cm w kłębie
- Medium - obwód: 26,70 cm; wysokość: 28,0 cm; dla konia od 150 cm do 165 cm w kłębie
- Large  - obwód: 29,20 cm; wysokość: 30,50 cm; dla konia powyżej 165 cm w kłębie.

Rozmiar: M, L.

Kolor: czarny

Cena za jedną parę.

Producent: Professional's Choice USA

Termin realizacji zamówienia: do uzgodnienia


Informacje o producencie.
Firma Professional’s Chocie powstała w 1976 r. w El Cajon w Kalifornii. Firma produkuje profesjonalny sprzęt jeździecki do jazdy klasycznej oraz western ridingu. Sukces wyrobów Professional’s Choice wiąże się z najwyższą jakością oraz medycyną sportową – dzięki naciskowi kładzionemu na walory terapeutyczne oraz współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie, produkty tej firmy uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Professional’s Choice oferuje akcesoria jeździeckie zapobiegające kontuzjom koni oraz wspomagające ich rehabilitację. W skład asortymentu wchodzą:
- ochraniacze
- potniki
- popręgi
- napierśniki
- akcesoria i produkty ortopedyczne dla jeźdźców.
W 2002 r. firma uzyskała licencję od firmy Wrangler na produkcję akcesoriów jeździeckich pod marką Wrangler oraz Twenty X. W ofercie znajdują się derki, siatki oraz ochraniacze przeciw muchom, torby na sprzęt jeździecki.
Do najbardziej znanych wyrobów firmy zaliczane są ochraniacze serii „Sports Medicine Boots” oraz potniki serii „Air-Ride”. W 1990 r. badania prowadzone równolegle na uniwersytetach Wisconsin i Oklahoma State dowiodły, że ochraniacze „SMB” najlepiej chronią nogi konia i pochłaniają wstrząsy ze wszystkich ochraniaczy dostępnych na rynku. Dzieje się tak dzięki redukcji o 26% obciążeń ścięgien i stawów oraz użyciu materiału „Ultra-Shock”, który charakteryzuje się systemem PMM (Primary Movable Memory) działającym jak swoista pamięć, dzięki której ochraniacze powracają do pierwotnego kształtu po każdej jego zmianie. Wprowadzone do sprzedaży w 1999 r. potniki „Air-Ride” zrewolucjonizowały rynek poprzez swoją konstrukcję – zbudowane z tysięcy komórek powietrznych tworzą swego rodzaju poduszkę powietrzną pomiędzy siodłem a grzbietem konia, tym samym zapobiegając ewentualnym kontuzjom konia.

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 3 (para)

OCHRANIACZE DLA KONIA PROFESSIONAL'S CHOICE SMB 3 (para)

Ochraniacze SMB-3™ to połączenie dwóch najlepiej sprzedających się ochraniaczy na świecie: standardowego modelu SMB II® oraz nowszego modelu SMB Elite™.

Produkty powiązane