Katalog
Ładowanie...
Podkategorie
Audiobooki zwane również książkami audio lub książkami mówionymi. To książki, których się nie czyta, tylko słucha. Mogą mieć różną formę - obecnie występują głównie jako płyty CD Audio lub pliki, zwykle MP3 lub WMA. Czytane przez lektorów. Beletrystyka jeździecka dla dzieci o młodzieży.
Książki o tematyce jeździeckiej, hippicznej. Opowiadania o ludziach i koniach. Reportaże, opisy ciekawych miejsc. Literatura dla dojrzałych czytelników i koniarzy.
Książki opisujące tematy dotyczące pracy z końmi na codzień.
Książki opisujące dzieje polskiej jazdy konnej od początków polskiej państwowości do czasów nam współczesnych. Wspomnienia ułanów, hodowców i sportowców.
Literatura dla osób rozpoczynających swoją przygodę z koniem. Poradniki z czytelnym opisem podstawowych pojęć ułatwiające kontakt z koniem oraz instruktorem.
Książki przeznaczone dla osób jeżdżących wyczynowo lub dla osób, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowego kontaktu z koniem.
Książki przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się podkuwaniem koni a także dla osób opiekujących się zaodowo końmi. Porady, uwagi i ważne informacje ułatwiające zrozumienie problemów związanych z kopytami konia.
Ksiąki dla osób uprawiające różne dyscypliny sportow konnych, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, rajdy długodystansowe, WKKW, powożenie i inne. Poradniki napisane przez profesjonalistów, byłych zawodników czy trenerów.
Książki dotyczące turystyki konnej zorganizowanej oraz indywidualnej. Opisy rajdów konnych, sposoby przygotowania do nich ludzi oraz koni.
Literatura o tematyce medycznej, poradniki dla weterynarzy i felczerów, książki dla osób zawodowo zajmujących się końmi.
Otrzymujecie Państwo kolejną, drugą część podręcznika "Zasady jazdy konnej" poświęconą specjalistycznemu wyszkoleniu konia i jeźdźca w trzech podstawowych dyscyplinach sportu jeździeckiego - w ujeżdżeniu, skokach i WKKW.
Czym jest malowanie po numerach? Malowanie po numerach to zestaw, w którym obraz jest podzielony na segmenty, nadrukowane na płótnie. Każdy jest oznaczony liczbą odpowiadającą określonemu kolorowi. Zamaluj każdy segment odpowiednim kolorem a otrzymasz prawdziwe arcydzieło stworzone własnoręcznie.
Oficerowie i konie. Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach - swoich towarzyszach broni. Słynne szarże, bitwy, pojedynki, a nawet szum husarskich skrzydeł nie miałyby miejsca, gdyby nie koński grzbiet, z którego można było tego dokonać.
Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka.
„Gdyby konie mogły krzyczeć” napisana przez Gerda Heuschmanna.Jest to kolejna specjalistyczna pozycja z dziedziny treningu konia sportowego.
Koń na receptę. Audiobook. Czas trwania: 1 godz. 31 min
Słownik terminów hipologicznych używanych w Polsce XVI-XVII w.
Marek Trela przez prawie czterdzieści lat pracy w państwowej Stadninie Koni w Janowie Podlaskim najpierw otaczał opieką weterynaryjną takie końskie sławy czystej krwi arabskiej, jak Bandola, Parma, Etruria czy Eukaliptus, a następnie wyhodował blisko tysiąc koni, w tym wiele czempionów, spośród których wyjątkową legendą cieszy się klacz Pianissima.
Ciekawa opowieść o losach młodej dziewczyny, uczennicy elitarnej Akademii. Książka przeznaczona dla młodzieży od lat 12. Życie nastolatek w towarzystwie koni.
Przedwojenna kawaleria stanowiła ukoronowanie szczytnej i długiej tradycji polskiej jazdy. Mimo że w latach międzywojennych formacja ta dożywała swych ostatnich lat, to jednak pozostawała wciąż elitą sił zbrojnych II Rzeczypospolitej.
Tytułowi Lisowczycy to oddziały kawalerii uformowanej przez Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż na początku XVII wieku.
W dawnych podaniach można odnaleźć wiele opisów przypadków koni trudnych, kompletnie nieobliczalnych i bardzo niebezpiecznych. Konie te kopały, gryzły, stawały dęba, ponosiły, zrywały najsilniejsze nawet pęta. Czy można je było poskromić?
Napisany prostym językiem praktyczny przewodnik, który pozwoli Ci nabrać pewności siebie przy sprawdzaniu układu ruchu konia, a także zrozumieć zależności między zmianami dostrzeganymi u konia a podwichnięciami w poszczególnych stawach.