LITERATURA JEŹDZIECKA - SUITA NA CZTERY KOPYTA - Jolanta Reisch-Klose Zobacz większe

SUITA NA CZTERY KOPYTA - Jolanta Reisch-Klose

1605

Nowy produkt

Suita na cztery kopyta to wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania, zrozumienia.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

W magazynie

Ostatnie egzemplarze!

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Wszyscy kochamy konie. To rzecz oczywista! A już na pewno kochają konie bohaterowie tej książki, chociaż każde z nich mieszka w innym kraju kraju, a nawet na innym kontynencie.
Patrick z Irlandii spotkał Bumeranga, w drodze ze szkoły do domu. Żeby uratować go przed niechybną śmiercią, uruchomił społeczność internetową z całego świata.
Peggy Sue z Teksasu była jedyną osobą na farmie, która nie bała się czarnego Ognia. Co wynikło z przyjaźni małej dziewczynki i wielkiego konia? Opowieści przenoszą nas w równe zakątki globu. Do Namibii, gdzie na pustyni Namib żyją dzikie konie. W australijskim buszu można natknąć się na dumne i płochliwe brumbee.
Albo bliżej, w samym sercu Europy, w delcie Rodanu, wśród bagien i różowych flamingów, w krainie zwanej Camargue mieszkają szerokokopytne siwe koniki z Camargue.

Suita na cztery kopyta to wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania, zrozumienia. Pokazują świat, w którym koń i dziecko, bez względu czy to dziewczyna czy chłopak, wzajemnie uczą się odwagi i odpowiedzialności. Smutek przeplata się tu z radością, a przez całość przebija respekt do otaczającej nas przyrody.

Wydawnictwo: Debit

Autor: Jolanta Reisch-Klose

Format: 29cm x 21cm, stron: 64,oprawa: twarda.Opinie:
 Nie ma chyba osoby, która wzruszeniem ramion zareagowałaby na widok konia. Te majestatyczne, piękne zwierzęta zachwycają, budzą chęć, by je pogłaskać, dosiąść, pognać na nich, hen, w dal. Ci, którzy na co dzień mają do czynienia z końmi, potwierdzają, iż są one wyjątkowo mądre. Wierne i wdzięczne, potrafią zrewanżować się za troskliwą opiekę oddaniem, prawdziwą przyjaźnią.

Takie też obrazy tych zwierząt znajdziemy w zbiorze opowiadań autorstwa Jolanty Reisch-Klose "Konie. Suita na cztery kopyta". Suitę w muzyce barokowej tworzyły naprzemiennie ułożone szybkie i wolne części taneczne. Piętnaście historii zawartych w tej książce to również teksty pełne silnych uczuć, gorących emocji, dramatycznych przeżyć, nerwowego napięcia, ale i radości, szczęścia, bo dzięki sile przyjaźni między końmi i ich młodymi opiekunami, wszystkie one niosą pozytywne przesłanie, mają krzepiący finał.

Akcja wielu z nich dzieje się w Polsce, ale autorka zabiera nas także do Ameryki Północnej, Afryki i Australii, w Europie odwiedzamy Hiszpanię, Francję i Irlandię, bo przecież niezależnie od szerokości geograficznej konie wszędzie budzą zachwyt, pragnienie bliższego poznania, zaprzyjaźnienia się z nimi.
Różni są także bohaterowie: chłopcy, dziewczęta, młodsi i starsi, czasem zapaleni jeźdźcy, czasem miłośnicy zwierząt lub osoby, które przypadek zetknął z końmi - dodajmy - szczęśliwy przypadek, bo dało to początek nowej pasji w ich życiu.

Jolanta Reisch-Klose z pasją i znajomością rzeczy opisuje naturę tych zwierząt, ich psychikę, upodobania, zwyczaje, pokazuje, jak nawiązać z nimi kontakt, jak rodzi się przyjaźń między człowiekiem a czworonogiem i jak silna i trwała to więź. Młodzi bohaterowie mogą liczyć na pomoc ze strony swych ulubieńców, a z kolei zwierzęta zawsze są otaczane troskliwą opieką, szanowane i kochane. Uczy zatem ta pozycja także właściwego traktowania "braci mniejszych".

Na fotografiach stanowiących materiał ilustracyjny książki widzimy przeróżne wierzchowce, są i klacze, i małe źrebaki, konie różnych ras, które zostały ciekawie opisane w lekturze - to na pewno zaleta tej pozycji - ciekawa forma. Z kolei same opowiadania nadają się zarówno do wspólnego czytania przez rodziców dzieciom, ale i do samodzielnej lektury. Książkę zamyka słownik z informacjami o najczęściej spotykanych rodzajach umaszczenia, a także rodzajach chodu konia.
To doskonała pozycja dla kochających zwierzęta, ale i ze względu na poruszające, barwnie opisane historie dobra lektura dla każdego.

Polecam
Katarzyna

Uwaga

Produkty zamówione poprzez internetowy sklep jeździecki www.hippoland.com.pl są dostępne również w sklepie stacjonarnym HIPPOLAND w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2.
(Dzielnica Bałuty, róg Zgierskiej, Pojezierskiej i Julianowskiej). Zapraszamy do korzystania również z tej formy odbioru zamówionych towarów.

Opinie

Napisz opinię

SUITA NA CZTERY KOPYTA - Jolanta Reisch-Klose

SUITA NA CZTERY KOPYTA - Jolanta Reisch-Klose

Suita na cztery kopyta to wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania, zrozumienia.